mizahgastesi bardak
Derleme

Korku ve Gerilim Sevenler İçin Tir Tir Titreten Filmler

0

Film izlemeyi insanların büyük bir kısmı sever ancak korku filmlerinin izleyicileri diğer tür filmlere göre daha az olabilmektedir. Aslında bu durumun nedeni ortada. Korku filmlerinden etkilenip yalnız kalmaktan çekinebiliyoruz ya da uyku güçlüğü gibi sorunlar yaşayabiliyoruz. Yorganı tamamen üzerimize çekip kötü yaratıklardan görünmez olmak iyi bir fikir gibi görünse de nefes alamamak gibi problemlerle karşılaşabiliyoruz. Ancak yine de insan doğasında bulunan merak ve adrenalin ihtiyacı korku filmlerini vazgeçilmez yapıyor. O zaman IMDb puanı en yüksek korku ve gerilim filmlerinden oluşan derlememize başlayalım.

Split (IMDb: 7.3)

Split Filmi- Mizah Gastesi

2016 yapımı filmde Çoklu Kişilik Bozukluğu olan bir adam üç genç kızı kaçırır ve bodrumuna hapseder. 23 farklı kişiliğe sahip olan adamın elinden kurtulmak kızlar için kolay olmayacaktır çünkü tehlikeli kişiliklerini tetiklememeleri gerekmektedir. Başrollerini Anya Taylor-Joy, James McAvoy ve Betty Buckley‘nin üstlendiği film, korku filmi türünde olmasının yanısıra sürükleyici ve psikolojik gerilim dolu bir yapım.

A Quiet Place (IMDb:7.5)

A quiet place- Mizah Gastesi

Sessiz Bir Yer filmi bir ailenin sese aşırı duyarlı yaratıklardan ve dolayısıyla ölümden kaçısını konu edinmektedir. Dünyadaki insan nüfusunun çoğunu yok eden ve gürültü yapan her şeye saldıran bu kör yaratıklar mermi ve patlayıcılardan da etkilenmemektedir. Çocuklarıyla büyük bir sessizlik içinde işaret diliyle konuşarak yaşayan bu aile bir gün çocuklarından birinin bir lambayı devirmesiyle adeta dehşeti yaşar.

The Lighthouse (IMDb: 7.6)

The Lighthouse- Mizah Gastesi

Robert Pattinson, Willem Dafoe ve Valeriia Karaman‘ın başrolde yer aldığı The Lighthouse, 2019 yapımı bir korku ve dram filmidir. Uzun yıllar boyunca bir deniz fenerinde yalnız başına bekçilik yapan yaşlı bir adamın yanına yardımcı gönderilir. Küçük bir adadan başka gidecek yeri olmayan ikili arasındaki ipler giderek gerilir ve akıl sağlıklarını kaybetmeye başlarlar. Derinlerdeki benlikleri ve korkuları ile yüzleşmek zorunda kalırlar. Siyah beyaz film 20. yüzyılı konu edinmektedir.

Train to Busan (IMDb: 7.6)

Train to Busan- Mizah Gastesi

Bir korku filmi listesi elbette zombisiz olmaz. Kore yapımı Train to Busan filmi izleyicinin büyük bir beğeniyle izlediği korku filmlerinden biri. Başrolde ünlü aktör Gong Yoo bulunuyor ve kızıyla birlikte bindikeri Busan treninin zombi istilasına uğraması sonucu hem kızını hem de kendini korumak için amansız bir mücadele veriyor. Aksiyonun bir an bile hız kesmediği filmi kesinlikle izlemelisiniz.

Get Out (IMDb: 7.7)

Get Out- Mizah Gastesi

Daniel KaluuyaAllison Williams ve Bradley Whitford‘un başrolde yer aldığı Get Out filmi 2017 de vizyona girdi. Siyahi bir gencin hayatı kız arkadaşının ailesiyle tanışmaya gittiğinde tamamen değişir. Başlarda her şey normal görünse de daha sonra sevgilisinin ailesindeki tuhaflıkları fark eden Chris burada kalmakta olan siyahi kişilerin teker teker kaybolduğunu öğrenir. Chris’in şüphelerini haklı çıkaran bir diğer uyarı da yine orada bulunun siyahi bir adamdan gelmiştir. Adam Chris’e bir an önce oradan kurtulmasını söyler. Ancak Chris için bu o kadar kolay olmayacaktır.

Melike Zehra Karadeniz

KADIN Yönetmenlerin Elinden Çıkmış Fıstık Gibi 5 Film

önceki yazı

Toplumsal Cinsiyetçiliğe Ekranlardan 5 Örnek

Sonraki Yazı

Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

Yorumlar

Yoruma Kapalı.

Daha Derleme