mizahgastesi bardak
Haber

Kültür Bakanlığı’ndan Yerli Film Gösterim Desteği!

0

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, ‘Yerli Film Gösterim Desteği’ ismi altında sinema salonlarına 15 milyon TL’lik bir destek paketi hazırlandığını ve başvuruların başladığını duyurdu.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, katıldığı bir programda Kültür ve Turizm Bakanlığının ajandasında yer alan konular hakkında konuştu. Ersoy, pandemiden olumsuz şekilde etkilenen sinema salonları için 15 milyon TL’lik bir destek paketi hazırlandığını ve başvuruların başladığını duyurdu. Ersoy, ödemelerin ise yılbaşından sonra başlayacağını belirtti

Sinema Genel Müdürlüğü sitesinde yer alan Yerli Film Gösterim Desteği’ başvuruları bölümünde belirtilen şartlar ise şu şekilde:

  • Başvurular sinema salonu işletmecisi şirket tarafından yapılır.
  • Aynı lokasyonda birden fazla salon için başvuru yapılamaz.
  • Sinema salonu işletmecisinin, sinema salonunda bir yıl boyunca Bakanlık destekli en az on iki filmi, en az bir hafta süreyle ve günde en az üç seans olacak şekilde göstermesi gerekir.
  • Seansların en az ikisi saat 16.00’dan sonra gerçekleştirilmelidir. Filmlerin gösteriminin en az altmış koltuk kapasiteli sinema salonlarında yıl boyu düzenli ve ticari amaçla yapılıyor olması gereklidir
  • Kanun kapsamında aldığı destek nedeniyle haklarında 6183 sayılı Kanuna göre yasal takip başlatılan borçlu ve kefiller, borcun tamamı tahsil edilmeden Kanunda yer alan desteklerden faydalanamaz.
Ferdi Çelik
Atanamayan Muhabir / Gastronot

Brad Pitt’in Kariyerini Mahvettiği Rolleri

önceki yazı

Kesinlikle İzlenmesi Gereken 5 Güney Kore Dizisi

Sonraki Yazı

Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

Yorumlar

Yoruma Kapalı.

Daha Haber