mizahgastesi bardak
Derleme

Leonardo DiCaprio’nun Gönülleri Fetheden Birbirinden Başarılı Filmleri

0

Oyunculuğu ve karizmatikliğiyle hepimizin hayran olduğu Leonarda DiCaprio, Hollywood sinemasının vazgeçilmez isimlerinden biri. Tüm dünyada tartışmasız bir şekilde başarısıyla kabul edilen ünlü aktörün bu şöhrete ulaşmasında dış görünüşü ve oyunculuk yeteneği kadar seçtiği yapımların kalitesi de önemli rol oynadı. Genç bir oyuncuyken rol aldığı Titanik filmi ile dünya çapında üne kavuşan Leonardo DiCaprio‘nun o günden bugüne içinde bulunduğu yapımların ne denli özenle seçilmiş olduklarını, izlediğimizde bizzat anlıyoruz. Bu yazımızda ünlü oyuncunun imzası niteliğinde olan bazı filmlerini sırasız olarak bir araya getirdik.

Kanlı Elmas

Listemdeki Filmler panosundaki Pin

2006 yılında yayınlanan filmin başrollerinde Leonardo DiCaprio, Jennifer Connelly ve Djimon Hounsou yer aldı. Başarılı bir film olmasının yanı sıra Afrika’nın durumu hakkında siyasi mesajlar da veren filmde işlenen bir başka konu ise çocuk askerlerdi. Dünya düzenini ve sistemi eleştiren film, yayınlandığı dönemde çok konuşuldu.

Başlangıç

Leonardo DiCaprio'dan yıllar sonra gelen Inception itirafı: Ben de filmi  anlamadım | NTV

Christoper Nolan‘ın yönetmen koltuğunda oturduğu Başlangıç (Inception) filmi izleyicinin ufkunu açan ve sınırsız düşünceler sunan bir yapımdır. Dom Cob adlı yetenekli bir hırsıza hayat veren Leonardo DiCaprio, filmdeki başarısıyla etkiledi. Rüya içinde rüyaya yer veren film her ne kadar beyin yaksa da emeği geçen herkesi hayal gücünden dolayı kutluyoruz.

Sıkıysa Yakala

Sıkıysa Yakala (Catch Me If You Can) - Türkiye'nin Ekonomi Portalı Sondevir

Yeniden zeka ve kurnazlık ürünü olan bir Leonardo DiCaprio filmiyle karşınızdayız. Filmde ünlü aktörü, FBI’ı peşinden koşturan bir dolandırıcı olarak görüyoruz. FBI ajanı ve dolandırıcı arasında geçen kaçma ve kovalama hikayesini izleyici çok sevdi. Filmde Tom Hanks‘i de ajan olarak gördük. 2002’de görücüye çıkan film o dönem büyük ses getirmişti. Filmi izlemediyseniz izlemenizi, izlediyseniz de tekrar izlemenizi şiddetle öneriyoruz.

Diriliş

Bearman | by Christopher Benfey | The New York Review of Books

2015’te vizyona giren film, Leonardo DiCaprio’ya yıllardır hak ettiği Oscar ödülünü getirdi. Oyuncu bize göre Titanik’ten beri bu ödülü hak ediyordu fakat her yıl aday olmasına rağmen alamıyordu. Diriliş (The Revenant) filminin temelinde bir intikam hikayesi var. Hugh Glass karakterine hayat veren Leonardo DiCaprio filmde muhteşem bir oyunculuk sergiliyor.

Zindan Adası

Shutter Island Hakkında Mutlaka Bilinmesi Gereken 15 Detay! - FilmLoverss

İnsan aklının sınırlarını zorlayan bir Leonardo DiCaprio filmi olan Zindan Adası, psikolojik gerilim türünde ve gizem dolu. Bir akıl hastanesindeki hastanın ortadan kaybolmasıyla birlikte iki polis şefi olayı araştırmak için hastanenin bulunduğu adaya gelirler. Leonardo DiCaprio ve Mark Ruffalo‘nun canlandırdığı polisler olayı çözmeye çalışırken gerçekler bambaşkadır. DiCaprio’nun birçok filmi gibi Zindan Adası da birçok kez izlemelik bir film.

Para Avcısı

Para Avcısı Film İnceleme - Para Avcısı Filmi Nasıl Bir Film

Ünlü aktörün Oscar’a aday olup kazanamadığı bir film olan Para Avcısı, bir adamın doğru takımla tek gecede hayatının değişmesini konu ediniyor. 2013 yılı yapımlı film yüksek IMDb puanına sahip ve sürükleyici. Hırslı borsacı Jordan Belfort‘un hayat hikayesinden uyarlama olan film Leonardo DiCaprio’nun oyunculuk performansıyla birleşince ortaya keyifli bir film çıktı.

Melike Zehra Karadeniz

Darbeleri Ele Alan 5 Unutulmaz Film

önceki yazı

Önce Senaryosu Sonra Kitabı Yazılan Filmler

Sonraki Yazı

Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

Yorumlar

Yoruma Kapalı.

Daha Derleme