mizahgastesi bardak
İnceleme

Masumlar Apartmanı’nın Masumu Gülben’e Hayat Veren Yetenekli Oyuncu: Merve Dizdar

Son yıllarda adını sıkça duymaya başladığımız bir oyuncu Merve Dizdar. Semaver Kumpanya’da başladığı serüvenine çeşitli dizi ve filmlerle devam etti. Rol aldığı projelerdeki karakterlerini oynamıyormuş da sanki o kişiymiş gibi izleyiciye aktaran sanatçı, haliyle başarı merdivenlerini teker teker tırmandı. Çılgın Dersane Üniversitede, Kavak Yelleri, Kertenkele ve Mucize Doktor gibi pek çok projede rol alan Dizdar izleyici tarafından Vatanım Sensin dizisiyle tanınmaya başlandı. Ancak yine de bu tanınmanın bir şöhret patlaması olduğunu söyleyemeyiz. Adını geniş kitlelerin zikretmeye ve arama motorlarında aratmaya başlaması Eltilerin Savaşı filmindeki başarısından sonra oldu. Alice Müzikali‘nde sergilediği Kedi rolüyle de sempati topladı. Şimdi Merve Dizdar’ı farklı projeleriyle tanıyalım.

Eltilerin Savaşı

Eltilerin savaşı kazandı - Magazin Haberleri

Gupse Özay’ın sevilen filmi Eltilerin Savaşı, Merve Dizdar için hayatının en önemli işlerinden biri oldu diyebiliriz. Bu filmde doğallığı ve karakterini ele alış biçimiyle dikkatleri çekti. Ülkemizde oyunculuk alanında gerçek yetenekleri nadiren gördüğümüz için Merve Dizdar’ın seyirci tarafından fark edilmesi kaçınılmazdı. Nitekim Gupse Özay da yeteneğini keşfetmiş olacak ki filmde eltisi olarak Dizdar’a yer verdi. Hikayesi özenerek yazılmış ve tüm oyuncu kadrosu iyi oyunculardan oluşan film doğal olarak sevildi. Hala izlemediyseniz Netflix üzerinden ulaşabilirsiniz.

Masumlar Apartmanı

Masumlar Apartmanı”ndan ilk kareler - Televizyon Haberleri

Ülkemizdeki yerli dizi algısını değiştirebilecek bir dizi olan ve umut vadeden Masumlar Apartmanı‘nda Gülben karakteri Merve Dizdar’a cuk oturdu. Dizide farklı psikolojik sorunları olan dört kardeşin hayatı işleniyor. Muhteşem oyunculuklar ise zaten gerçek bir hikayeden uyarlanan diziyi daha gerçekçi hale getiriyor. Merve Dizdar’ın canlandırdığı karakter olan Gülben’de alt ıslatma hastalığı var. Islattığı çarşafları apartmanlarındaki boş bir dairede biriktiren Gülben ablasının da etkisiyle, tedavi olmak yerine kendini eve kapatıyor. Hiçbir şeyin normal olmadığı bu ailede yaşananlar izleyicinin ilgisini çekti. Masumlar Apartmanı gibi toplumun gerçek sorunlarına değinen dizilerimizin çoğalmasını diliyor, Merve Dizdar’ı muhteşem oyunculuğu için tebrik ediyoruz.

Masumlar Apartmanı dizisinin 5. bölüm fragmanını aşağıya bırakıyoruz, iyi seyirler…

Melike Zehra Karadeniz

Sessiz Sinema Oyununda Takım Olmak İstediğimiz Oyuncu: Ahmet Kural’ın Sanat Yolculuğu

önceki yazı

İnsanlar İkiye Ayrılır Filminden Fragman Yayınlandı!

Sonraki Yazı

Yorumlar

Yoruma Kapalı.