mizahgastesi bardak
Derleme

Moduna Göre İzlenilecek Filmler

0

Evlere kapandığımız şu günlerde, en güzel aktivitemiz yine film izlemek oluyor. Her gün evde olduğumuzdan, modumuz sık sık değişkenlik gösteriyor. Hem modunuza göre film, hem de izlediğinize değecek filmleri sizler için derledik. Az olsun öz olsun dedik. Şimdiden iyi seyirler.

Bol Kahkahalısından;

The Great Dictator (1940)

Charlie Chaplin’ in imzasını taşıyan film, Chaplin’in ilk sesli filmidir. ” En İyi Erkek Oyuncu Oscarı” yanısıra ,5 dalda Oscar’ a aday olmuştur. Filmde, Hitler’i ve faşist toplum yapısını; ironiyle harmanlayıp sert bir dille eleştirmiştir. Diktatör Hynkel’in yahudi bir berberle karıştırılmasıyla başlayan macera, halkın hayatına ve birçok şeyin değişmesine yol açacaktır.

Macera ve Aksiyon Peşinde Olanlara;

The Fark Knight (2008)

DC Comics’in kurgusal karakteri;Batman’in ” Batman Başlıyor” filminin devamıdır. Yönetmen koltuğunda, Christopher Nolan yer almaktadır. ” En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Oscar Ödülü ” ve daha birçok ödülün sahibi olmuştur. Türkçe ismi; Kara Şövalye olan film, Joker’in ortaya çıkmasıyla Gotham sokaklarının kurtarıcılığını üstlenen Batman’ın hikayesini konu ediniyor.

Aşka Aşık Olanlara;

Kazablanka (1942)

Yönetmen koltuğunda; Micheal Curtiz’in yer aldığı fil , kültleşmiş karakter ve repliklerle romantizmi derinlemesine işliyor. En İyi Film Oscar’ı , En İyi Uyarlama Senaryo Oscar’ ı ve En İyi Yönetmen Oscar’ ına layık görülerek kendini kanıtlıyor. Eski bir aşkın, savaş ortamında yeniden alevlenişini anlatan filmde aşk için yapılan türlü fedakarlıklara şahit olacağımız film, tam da romantik dram severlere göre…

Bol Acılı Dram Severlere

Yeşil Yol ( 1999)

Drama konusunda, klasik ama vazgeçilmez bir film. Yönetmenliğini ve senaristliğini, Frank Darabont üstlenmiştir. Senaryosu ise Stephen King’in aynı adlı romanından uyarlanmıştır. “En İyi Film Akademi Ödülü” yanısıra birçok ödüle layık görülmüştür. Hapishane görevlisi Paul (Tom Hanks) ve bir mahkum arasında ki öyküyü ele alıyor. Paul Edgecomb’ın görevi, mahkumları idama uğurlamaktır. Bir gün John Coffey adında; iri yarı, korkunç görünümlü bir mahkum gelir. Ancak gün geçtikçe, o ürkütücü gövdenin ardında ki saf ve temiz karakteri gün yüzüne çıkmaya başlar.

Nerde Şöyle Gece Işık Açık Uyutacak Korku Filmi ?Diyenlere;

Sinister (2012)

Bilimsel olarak, “tüm zamanların en korkunç filmi tespit edilmiş” bir filmle karşınızdayım . ” Korku Bilimi Projesi” doğrultusunda, deneklere belirli korku filmleri izletildi ve nabız ölçüleri takip edildi. Buna göre en korkunç filmi; Lanet ( Sinister) seçildi. Yönetmenliğini, SCOTT Derrickson üstlendi. Ellison Oswalt isimli bir suç yazarı, romanına malzeme toplamak amacıyla kiraladığı evin tüm aile fertleri öldürülmüştür. Ellison, evin tavan arasında bir kutu bulur ve kutunun içindeki kasetleri izlemeye karar verir. Bu kasetlerin içind , öldürülen aile fertlerine yapılan işkence kayıtları vardır

Bir Çağan Irmak Dizisi: Yeşilçam

önceki yazı

Hızlı ve Öfkeli Serisinin Enleri

Sonraki Yazı

Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

Yorumlar

Yoruma Kapalı.

Daha Derleme