mizahgastesi bardak
Derleme

Nerede Görseniz Hatırlayacağınız Yerli Dizi Replikleri

0

Yerli diziler kalbimizde bir yara. Eski dizilerden aldığımızı tadı, yeni dizilerden alamamış olsak da halen bazılarını severek izliyoruz. Bugün o hiç unutmadığınız, nerede görseniz ”Ben bunu biliyorum” diyeceğiniz yerli dizi replikleri derlememizle sizlerleyiz.

Yaprak Dökümü

Nerede Görseniz Hatırlayacağınız Yerli Dizi Replikleri

Şüphesiz her Türk gencinin, annesi, halası veya akrabaları tarafından en az bir kere denk geldiği dizi. Ve unutulmaz bir replik

”Aman ağzımızın tadı kaçmasın Ali Rıza bey.’

Aşk-ı Memnu

Nerede Görseniz Hatırlayacağınız Yerli Dizi Replikleri

” Tabii siz anneleri tarafından size emanet edilen çocuklara, her bakımdan yetersiz gördüğünüz bir kadının annelik etmesine şiddetle karşısınız ama…”

Bihter Ziyagil karakterinin tek bir nefeste kurduğu bu replik, sosyal medyada öyle bir boyuta geçiş yaptı ki, insanların bu uzunca repliği ezberlemesinin yanı sıra, çeşitli eşyaların üzerine baskısını yaptırdığına bile şahit olmuştuk.

Avrupa Yakası

Türkiye standartlarının çok ötesinde bir dizi. Aradan yıllar geçmesine rağmen, günümüze kadar replikleri gelen ve her bir karakterini çok sevdiğimiz dizi. Ama tabii ki Burhan Altıntop’un yeri herkesten farklı.

” Ben aslında yaşamıyorum. Ben senin süper egonum. Anladın mı egoist? Ben aslında yoğum. Bence sen ruh hastasısın, şizofrensin.’

Fi/Çi

Gerilimi, aksiyonu, tutkusu, kadrosu, müzikleri ve her şeyiyle yeri doldurulamayacak bir dizi Fi. Saplantısıyla ve şantaj yetenekleriyle öne çıkan karakterimiz: Can Manay, büyük aşkı Duru’ya söylediği bir replik akıllardan çıkmaz oldu.

” Eminim ki bunlar çok güzel değillerdir. Çünkü sen minnoş bir ev kedisi değilsin.’

Kardeş Payı

Nerede Görseniz Hatırlayacağınız Yerli Dizi Replikleri

Yine dillere destan bir Selçuk Aydemir yapımı. Metin’in Eda’ya ilan-ı aşkı sayesinde biz birçok erkek çeşitli replikleri taktiksel olarak, gerçekte kullanmayı başardık. Hem güldürüp, hem düşündürüp, hem de bizlerin anı kurtarmasını sağlayan bir replik sizlerle.

” Eda sen bana gelirsen sıradan bir geliş olmaz. Bahar gibi gelirsin bana. Sen benim yüreğime düşen ilk cemresin be Eda. Ben hemen kandım, ondan açtım çiçek gibi. Ya bana bahar gibi gel. Ya da giderken ardına bile bakma. Yalancı cemreymiş derim solarım Eda. Hasat kırarım.’

Leyla İle Mecnun

Nerede Görseniz Hatırlayacağınız Yerli Dizi Replikleri

İsmail Abi, çocuksu ruhu, temiz kalpliliği ve sabrıyla hepimizi güldürmeyi ve ağlatmayı başarmış bir karakterdi. O sadece babasını değil, umutlarını da o gemiye bağlamıştı…

O gemi bir gün gelecek.’

Ezel

Nerede Görseniz Hatırlayacağınız Yerli Dizi Replikleri

Son repliğimizde çıtayı biraz daha üste çıkartıyoruz. Sadece bir dizi değil, adeta hayat dersi veren dizi: Ezel. Tuncel Kurtiz’in canlandırdığı Ramiz Dayı karakteri; şiirleri, öğütleri gibi birçok özelliğiyle kendini oldukça sevdirmiştir. Sayamayacağımız kadar çok öğüdü bulunan bu karakterin çok sevdiğimiz bir repliğiyle dermemizi noktalıyoruz.

” Kadere inanan adam tesadüfe inanmaz. Tesadüfe inanan adamsa, kendi kaderini elinde tutamaz.”

Gündelik yaşantınızı şenlendirecek efsane replikler derlememize buradan ulaşabilirsiniz

Ahmet Çiçek
Yeni Nesil i9 Yazar / Yerli Film Sorumlusu

Komedyen ”Judd Apatow” Kaleminden 5 Harika Senaryo

önceki yazı

Adile Naşit ve Münir Özkul’un Birlikte Yer Aldığı 5 Yapım

Sonraki Yazı

Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

Yorumlar

Yoruma Kapalı.

Daha Derleme