mizahgastesi bardak
DerlemeNetflix

Netflix’te izleyebileceğiniz Birbirinden İlginç 5 Belgesel

0

Netflix tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de büyük bir ilgiyle takip ediliyor. Filmleri ve dizileriyle özellikle pandemi döneminde olmazsa olmazımız haline gelen Netflix, bambaşka konuları içeren dikkat çekici belgeselleriyle de oldukça iddialı. Farklı alanlardan bilgi sahibi olmak ve ufkunu genişletmek isteyen herkesin izleyecebileceği Netflix belgesellerinden oluşan yazımıza başlıyoruz.

Bir Katilin İfadeleri: Ted Bundy

ted bundy mizah gastesi

Bir seri katil olan Ted Bundy ile yapılan görüşmelerden yararlanılarak oluşturulan belgesel Bundy’nin idamından 30 yıl sonra Netflix’te yayınlandı. 36 genç kadının cinayetinden sorumlu tutulan Bundy, anlattıklarıyla masum olduğunu kanıtlamak istediği için gazatecilere röportajlar verdi fakat amacına ulaşamadı. Genç bir hukuk öğrencisi olan Ted Bundy‘i diğer katillerden ayıran özelliği ise oldukça kibar ve düzgün br görünüme sahip olmasıydı. Bu gizemli katili tanımak için belgeselini izleyebilirsiniz.

Explained

Explained mizah gastesi

2 sezonluk bir belgesel olan Explained her bölümünde kripto paranın yükselişi, K-pop ve toplumsal cinsiyet eşitliği gibi bambaşka konularda ve oldukça geniş bir yelpazede dünyada olup bitenleri ele alıyor. Her bölümün farklı bir konuyu ele almasından dolayı aralarından ilginizi çeken konuların anlatıldığı bölümleri seçebilirsiniz.

Wild Wild Country

Wild Wild Country Mizah Gastesi

Hindistanlı bir tarikat lideri olan Bhagwan Shree Rajneesh ve müritlerinin Hindistan’dan Oregon’a taşınmasını ve daha sonra olanları konu edinen yapım, gerçek bir suç belgeseli olmasıyla dikkat çekiyor. Özellikle 1970 ve 1980’li yıllarda dünya çapında üne ve mal varlığına ulaşan Rajneesh nam-ı diğer Osho, tüm dünyanın ilgisini çekmeyi başarmıştı.

Chef’s Table

Chef's Table Mizah Gastesi

6 sezonluk bir belgesel olan Chef’s Table, iştah açan bir yapım. Dünya’nın farklı yerlerindeki yıldızlı şefleri ağırlayan bölümleriyle yemek ufkunuzu genişletecek bir mini dizi olan Chef’s Table, dünyaca ünlü merak ettiğiniz şefleri tüm hayatlarıyla daha yakından tanıyabileceğiniz bir belgesel. Yemek antropoloğu Musa Dağdeviren‘in de anlatıldığı belgeselde, Güney Amerika’dan İtalya’ya kadar farklı kültürlerin yemeklerini görebilirsiniz.

Our Planet

our planet mizah gastesi

Dünya’nın şu anki durumunu, doğayı ve vahşi yaşamı konu edinen belgesel için bir mini dizi de diyebiliriz. 8 bölümünde dünyanın farklı farklı noktalarını ele alan belgesel oldukça dikkat çekici ve izleyenlerin Netflix’te en çok beğendiği belgesellerden. 2019 yapımı olan belgesel, ilham veren ve heyecanlandıran bir yapım.

Melike Zehra Karadeniz

Film Tavsiyesi: The Elephant Man

önceki yazı

Gerçek Olamayacak Kadar Olağanüstü Masal Filmleri

Sonraki Yazı

Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

Yorumlar

Yoruma Kapalı.

Daha Derleme