Güncel verilere göre dünya üzerinde yaklaşık 140 milyon aboneye sahip olan Netflix, tüm rakiplerini adeta geride bırakmış durumda. Sürekli içerik üretmesi, her yayınladığı diziyi sezon sezon yüklemesi platform için büyük bir artı. Özellikle komedi dalında yayınladığı unutulmaz diziler; çoğu kullanıcısını oldukça memnun ediyor.

Evde oldukça fazla süre geçiriyoruz ve karantina, evde kalmak gibi kelimeleri duymaktan da sıkılıyoruz. O yüzden tüm bu sıkılmışlığı ve kara bulutları dağıtacak 5 muhteşem diziden oluşan bir liste hazırladık. İzleme listenize eklemeniz gereken 5 Netflix dizisine gelin hep birlikte göz atalım!

5. Unbreakable Kimmy Schmidt

 Bir tarikat liderinin kandırmaları sonucu 15 yıl boyunca yer altında yaşayan ve bir operasyonla birlikte 15 yıl sonra dışarıya adım atan Kimmy; yeni bir düzene ve değişen dünyaya ayak uydurmaya çalışıyor. Yıllar sonraki yeni dünyasına yeni ev arkadaşı Titus ile devam eden Kimmy’nin maceraları izlemeye fazlasıyla değer.

4. Better Call Saul

Konu Breaking Bad olunca işler tamamiyle değişiyor. Tüm zamanları kasıp kavuran Breaking Bad adlı dizinin spin-off‘u olan bu yapım; dizinin 7 yıl öncesini ele alıyor. 2015 yılında yayın hayatına başlayan bu dizi, ilk bölümünü kablolu yayın üzerinden aynı anda 4,4 milyon kişinin izlemesiyle büyük bir rekoru da elinde bulunduruyor.

3. Brooklyn 99

Klasik polisiye dizilerinde alışık olduğumuz kamera açılarıyla dalga geçen bu yapımda; Brooklyn’deki kurgusal 99. Bölge Karakolu’na yeni atanan polis şefiyle dedektifler arasında geçen olaylar ele alınıyor. Dizinin yaratıcısı önemli komedi projelerine de imza atan Michael Schur. Dizi; prime time olarak adlandırılan, televizyonun en çok izlenme saati kategorisinde Emmy Ödülü’nün sahibi.

2. BoJack Horseman

90’ların yıldız oyuncusu, evimizin ahlaklı at’ı BoJack Horseman‘ın şöhretle sorun yaşadığı günleri ele alan çizgi dizi; yetişkinler için bulunmaz Hint kumaşı. Yeniden ünlü olmaya çalışan yıldız oyuncumuzun yaptığı göndermeler ve dizide geçen detaylar sizleri kahkahaya boğabilir.

1. The Good Place

Başka bir Michael Schur dizi olan The Good Place listemizin ilk sırasında. Ölümden sonraki yaşamı kara mizah tarzında ele alan ve tamamen fantastik bir komedi dizisi olan bu yapım; geçtiğimiz günlerde 4. sezonuyla yayın hayatına veda etti. Netflix’te henüz 3 sezonu bulunan bu yapımı şimdi izlemeye başlasanız 4. sezon yüklenmeden diziyi bitirebilirsiniz.

Süleyman Dindar
metin yazar, içerik üretir.

Komedi Filmlerinde Ele Alınan 5 Sorun

önceki yazı

Klasikler Kitap Seti, Netflix ve Blu TV Üyeliklerini Kazanan Takipçilerimiz

Sonraki Yazı

Yorumlar

Yoruma Kapalı.