mizahgastesi bardak
İnceleme

Örümcek Adam: MCU Filmlerinin Açıklamadığı Gizli Kalanlar

MCU‘nun Örümcek Adamı çizgi romanlardan ve geçmiş filmlerden epey bir miktar ayırdı. Bunlar filmlerde daha fazla açıklama kullanabilirdi. İlk kez 2016’da MCU’da görünmesine rağmen, Spider-Man  hala MCU’nun en yeni süper kahramanlarından biridir. Ve aynı zamanda en genç kahramanlarından biri, bu da potansiyel olarak önünde birçok hikayesi olduğu anlamına geliyor. İki solo film ve Yenilmezler‘le bir araya gelmesiyle, Örümcek Adam parlamak için bolca zaman kazanmış gibi görünüyor.

Ancak MCU ona çok yer vermiş olsa da, yine de filmlerin göstermediği bazı şeyler var. Örümcek Adam’ın geçmişinden bazı cevaplanmamış sorulara, Örümcek Adam hakkında birkaç şey MCU’da gizli kalıyor.

Ben Amca’nın Ölümü

Ben Amca’nın ölümü, Peter’ın işleri tersine çevirmesinin ve yalnızca kendisi yerine başkalarını düşünmeye başlamasının ana nedenidir. MCU , sırasıyla Tobey Maguire ve Andrew Garfield tarafından oynanan Spider-Man’in önceki iki canlı aksiyon versiyonunda ortaya çıkan hikayeyi tekrarlamıyor. Bunun yerine, seyirci Peter Parker’la karşılaştığında, Ben Amca aylardır zaten ölmüştü ve hiçbir zaman ismiyle anılmıyor ve filmler ona ne olduğunu açıklamıyor.

Peter’ın Harry Osborn İle Dostluğu

Peter ve Harry Osborn, bazen aynı fikirde olmasalar ve anlaşamasalar da çizgi romanlarda iyi arkadaşlar. Harry uyuşturucularla deneyler yaptığında ve aynı zamanda Yeşil Goblin olduğunda arkadaşlıkları daha da karmaşık hale gelir. MCU’da Peter’ın en iyi arkadaşı Ned Leeds ve Harry’den hiç bahsedilmiyor. MCU’da Oscorp işi var olsa bile.

Tony Stark, Peter’ın Örümcek Adam Olduğunu Anlaması

Tony Stark, Kaptan Amerika ve Almanya’daki müttefiklerine karşı kendi yanında savaşması için Peter’ı işe alır. Tony beklenmedik bir şekilde Peter’ın dairesine gelir ve Peter’ın Örümcek Adam olduğunu bildiğini söyler. Filmlerin asla açıklamadığı şey, Tony’nin Peter’ın gizli kimliği hakkındaki gerçeği ilk etapta nasıl öğrendiğidir. Peter’ın Örümcek Adam olmayı bir sır olarak saklamak için ne kadar dikkatli olduğunu düşünürsek, bu birçok hayranın kendisine sorduğu bir soru.

May Hala’nın Peter’ın Kimliğine Tepkisi

Spider-Man: Homecoming‘in sonunda,May Örümcek Adam kostümü içinde yeğenini gördü ve güçlü bir küfür etti. Filmler bir dahaki sefere onları bir araya getirdiğinde, May Hala, Peter’ın Örümcek Adam olması ve düzenli olarak hayatını riske atması konusunda tamamen iyi görünüyor. Peter’ın onu bilmesini istemediğini düşünürsek, sonunda onu nasıl aştığını açıklayacak bir tür orta yol eksikmiş gibi hissediyor çünkü çılgına döneceğini iddia ediyor.

Uğur Bakım
Detay Ustası / Tarantino Reis

İzlerken “Allah Korusun” Diyeceğiniz 5 Distopya Filmi

önceki yazı

Dünyanın Sonu Geldi: Kıyamet Konulu 5 Yapım

Sonraki Yazı

Yorumlar

Yoruma Kapalı.