mizahgastesi bardak
İnceleme

Oyunculuğun Kitabını Yazan Adam: Aras Bulut İynemli

Bazı insanlar tek bir meslek için yaratılmış gibilerdir. O mesleğin dışında ne yapsalar olmayacaktır. Bugün inceleyeceğimiz başarılı aktör Aras Bulut İynemli için de oyunculuk adeta biçilmiş kaftan. Özellikle rol aldığı yapımlardaki dram sahnelerinde, performansıyla izleyenleri şaşkınlığa sürükleyen İynemli’yi daha yakından tanımak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisindeki Mete Akarsu karakteriyle ünlenen ve o zamandan beri zirveyi bir an olsun terk etmeyen Aras Bulut İynemli, bu diziden sonra üst üste birçok projede yer alarak izleyenlerinin gözündeki yerini sağlamlaştırdı. Çukur ve İçerde gibi dizilerden sonra Yedinci Koğuştaki Mucize kadar dram ve duygu içeren bir filmin de altından başarıyla kalkması çok konuşuldu.

Öyle Bir Geçer Zaman Ki

D-Smart GO - Öyle Bir Geçer Zaman Ki

Aras Bulut İynemli reklam filmlerinde rol alarak başladığı kariyerine Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisiyle devam etti. Deneme çekimine çağırılan İynemli, Mete karakterine uygun görüldü ve serüven başladı. Mete karakteri gururlu ve tersi pis bir karakterdi ve İynemli, Mete karakterinin duygularını çok iyi analiz edip ekranlara yansıtabildi. Özellikle hala akıllardan çıkmayan evi yakma sahnesinde tüyleri ürperten bir performans sergileyen İynemli o gün de çok konuşulmuştu. Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisinin oyuncu kadrosu ise tam bir yıldızlar geçidiydi. Erkan Petekkaya, Ayça Bingöl, Meral Çetinkaya, Farah Zeynep Abdullah ve Yıldız Çağrı Atiksoy gibi isimlerin yer aldığı dizi yayınlandığı döneme damga vurdu.

Yedinci Koğuştaki Mucize

7. Koğuştaki Mucize filminden yeni rekor!

2019 yılında beyaz perdeyle buluşan ve o günden beri efsaneleşen bir film Yedinci Koğuştaki Mucize. Aras Bulut İynemli’ye “Oyunculuğun Kitabını Yazan Adam” dememizin de en büyük sebeplerinden biri. Filmin hikayesi zaten etkileyici, bunun üzerine bir de oyunculuklar eklenince ortaya muazzam bir proje çıktı. Güney Kore yapımı bir filmden uyarlanan Yedinci Koğuştaki Mucize’de 7 yaşındaki kızıyla aynı akıl yaşına sahip bir babanın cinayetle suçlanması üzerine verdiği mücadele anlatılıyor. İdamla yargılanan Memo’nun bu suçlamadan kurtulup kızına kavuşma hikayesi eksiksiz bir anlatımla izleyiciyi mest etti. Mizah Gastesi ekibi olarak Aras Bulut İynemli’yi üstün başarısından dolayı kutluyor, uzun yıllar boyu mesleğini aynı aşkla icra etmesini umuyoruz.

Melike Zehra Karadeniz

Her Dinlediğinizde Farklı Bir Yerine Takılacağınız Hecesi Uzun, Anlamı Derin Tiratlar

önceki yazı

Hollywood’un En Başarılı Çocuk Performansları

Sonraki Yazı

Yorumlar

Yoruma Kapalı.