mizahgastesi bardak
Haber

Özel Tiyatrolar Tehlikede: TOY İstanbul Kapanıyor!

0

Covid-19 sürecinin sanat dünyasına ilk tokadı ne yazık ki bugün geldi diyebiliriz. Kaliteli oyunların sergilendiği, 2016 yılından günümüze kadar pek çok oyunu bizlerle buluşturan TOY İstanbul sanat camiasına veda etti.

Başta özel tiyatrolar olmak üzere özellikle sanat dünyası zorlu bir süreçle karşı karşıya. Tüm dünyada ekonomik alanda zorluklar yaşanmaya devam ederken, tiyatroların ve sinemaların bu işten en çok etkilenen sektörler arasında olduğu da apaçık ortada.

Özel tiyatrolara karşı desteklerin arttırılması, bu sürecin sonunda ayakta kalan tiyatroların olması için yetkililerin bu sorunlara çözüm bulması gerekiyor. Yoksa pek çok idealist ve işini layıkıyla yapan tiyatrocu ve emekçi bu işi bırakmak zorunda kalacak.

Özellikle 2016 yılından beri bilinen ve göz önünde olan oyuncularla sahne alan TOY İstanbul bile kapanma tehlikesi ile karşı karşıyayken, ekranlarda tanınmamış ve izleyici çekme sıkıntısıyla sahneye çıkan tiyatro çalışanlarının ve oyuncularının sorunları daha büyük olacaktır.

“Kasım 2016 tarihinden beri devam eden serüvenimiz bugün sona eriyor. TOYİstanbul Pandemi süreci ile oluşan şartlar nedeniyle kapılarını kapıyor. Yolculuğumuzun başından bu yana bizleri yalnız bırakmayan tiyatro ekiplerimize, yazarlarımıza, yönetmenlerimize, oyuncularımıza, öğrencilerimize, tüm ekip arkadaşlarımıza ve tabi ki seyircilerimize çok teşekkür ederiz. Yeni yolculuklarda tekrar buluşmak ümidiyle…”

Süleyman Dindar
metin yazar, içerik üretir.

Birbirinden İlginç İnsanların Hayatlarını Anlatan 5 Biyografik Film

önceki yazı

MC’lerin Başrolde Olduğu 5 Film

Sonraki Yazı

Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

Yorumlar

Yoruma Kapalı.

Daha Haber