mizahgastesi bardak
Derleme

Psikopatlıkta Zirve Yapmış Kadın Karakterler

0

Bazı kadınlar herhangi bir erkekten kat kat daha tehlikeli olabilse de kadınlar yüzyıllardır zayıf olarak etiketlenmiştir. Herhangi bir kadının öfkeyi seçmesi halinde kullanabileceği güç mükemmel sonuçlara neden olur. Bu öfkeleri psikopat olmaları için sıradan bir sebep. Karşınızda  psikopatlıkta zirve yapmış kadın karakterler.

Misery 

Stephen King’in aynı adlı romanının bu uyarlamasında, Annie Wilks rolü Katie Bates tarafından oynandı. Ünlü bir yazar olan Paul Sheldon’ın büyük bir hayranı. Bir gün Paul, Annie’nin evinin yakınında bir araba kazası geçirir ve ona VIPmiş gibi bakmaya başlar. Ancak Sheldon’ın en sevdiği karakteri romanlardan öldüreceğini öğrendikten sonra Annie yazarın bacaklarını kırar ve onu yeni bir son bulmaya zorlar. 

Serial Mom 

Burada ana karakter örnek bir ev hanımıdır. Sevgi dolu bir eş, şefkatli bir anne, arkadaş canlısı bir komşu ve saygın bir vatandaş. Ama bu kusursuz kadının içinde kötü bir şey uyuyor. Çocukları ve kocası işe ya da okula gitmek için ayrılır ayrılmaz, anne kendine özgü bir şekilde adaleti dağıtmaya gider. Hiç kimse onun serbest bırakılmış öfkesine karşı güvende değil, sinir bozucu çocukları, küstah tüccarlar veya sıradan olanlar bile. 

Monster 

Kadın katiller hakkındaki kurgusal hikayeler size yeterince etkileyici görünmüyorsa, o zaman gerçek dünyaya geri dönelim. Aileen Wuornos‘un hayatında kızmak için pek çok iyi nedeni vardır. Sürekli dövülen bir hayat kadının toplumun örnek bir üyesi olması pek olası değildir. Başka bir saldırıdan sonra, Charlize Theron tarafından canlandırılan Aileen Wuornos eline bir silah alır ve gider. Artık sadece elektrikli sandalye bu üzgün, kırık ve çaresiz katili durdurabilir. 

Jennifer’s Body 

Jennifer’s Body, Megan Fox ve Amanda Seyfried‘in en iyi iki arkadaşı olarak oynadığı, biri inek, diğeri Megan Fox gibi doğaüstü unsurlar içeren bir kara komedi, korku filmi. Kasabalarına popüler bir rock grubu geldiğinde eski güçlü dostlukları sınanır. İdolleriyle tanıştıktan sonra Jennifer, kana susamış bir succubus olarak geri döner ve Amanda’nın sevgili erkek arkadaşı da dahil olmak üzere, herkesi öldürmeye başlar. 

Mother’s Day 

Kötü korku ve komedi dengesi, Anneler Günü’nü iki tür arasında bir belirsizliğe sürükledi çok komik değil ve çok korkutucu değil. Ancak kusurlarına rağmen film, kötü ana düşmanları, garip bir anne ve onun cahil psikopat oğulları sayesinde hala dikkatinizi çekmeye değer.

Uğur Bakım
Detay Ustası / Tarantino Reis

Sonuyla Ters Köşenin Kralını Yapmış 5 Film

önceki yazı

Türk Sinemasında Yürekleri Burkan 6 Sahne

Sonraki Yazı

Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

Yorumlar

Yoruma Kapalı.

Daha Derleme