mizahgastesi bardak
Derleme

Quentin Tarantino’nun Önerdiği 7 Film

0

Pulp Fiction, Kill Bill ve Django Unchained gibi hafızalarımızda iz bırakan filmleriyle tanıdığımız Quentin Tarantino‘nun herkesin izlemesi gerektiğini düşünüp önerdiği 7 film sizlerle.

7. The Insider (Köstebek) 

Toplumun çıkarlarını kendininkilerin üzerinde tutan iki kişinin hikayesini izlediğimiz filmde konu güncelliğini günümüzde de korumaktadır. Ana karakterlerin çok büyük farklar yaratamasalar da ortaya koydukları çaba izleyicilere büyük bir umut örneği gösterir. 

6. Battle Royale (Ölüm Oyunu) 

Beyaz perdede şiddet kullanımı açısından Japon sinemasının tartışmasız bir ağırlığı var. Ölüm Oyunu ise Japonların bu alışkanlıklarını nereye götürebileceğini gözler önüne seriyor.Özellikle gençlerin kontrolündeki şiddettin arttığı Japon toplumunda, gençlere göz dağı vermek için korkunç bir oyun tasarlanır. Dokuzuncu sınıfa giden 42 öğrenci, zorla bir adaya sürülür ve birbirlerini yok etmeleri sağlanır. Sadece biri geri dönecek ve bu oyunu ibret olması için çağına anlatacaktır. 

5. The Matrix 

Matrix gibi kült bir film hakkında söyleyebilecek pek çok şey var ancak bir iki cümleyle anlatamayız. Quentin Tarantino’nun önerdiği bu film, kesinlikle bizim önerdiğimiz filmlerden biridir.

4. Anything Else (Yok Ya!) 

İlk görüşte aşk kadar güzel bir şey yoktur belki ama ilişkinin yürümesi için ana karakterimizin büyük çaba sarf etmesi gerekecektir. 

3. Audition (Ölüm Provası) 

İzleyicilere bir çeşit kültür şoku yaratmayı başaran bir film. Ayrıca filmin yönetmeni Takashi Mike Japonların Tarantino’su olarak bilinmektedir. 

2. Police Story 3: Super Cop (Süper Polis 3) 

Hong-Kong polisi ve Interpol’ün uluslararası bir uyuşturucu çetesini etkisiz hale getirmek için iş birliği yaptığı bir Jackie Chan filminde yine aksiyon soluksuz bir şekilde devam ediyor.  

1. Unbreakable (Ölümsüz)

Çok büyük bir tren kazası olur ve tren raydan çıkmıştır. Herkes çok üzgün ve kurtulan olmadığı düşünülüyordur. Ama kurtulan bir kişi vardı. Hayatında hiç hastalanmamış ve hiç yaralanmamış olan bu kişi, ölümü bile yenmeyi başarmıştı. Ama hayatı artık eskisi gibi olmayacaktı. Ayrıca filmde Tarantino’nun vaz geçilmezlerinden biri olan Samuel L. Jackson da yer alıyor.

Uğur Bakım
Detay Ustası / Tarantino Reis

Çeşitli Platformlardaki En İyi 5 Yerli İnternet Dizisi

önceki yazı

‘Aşk Çağırırsan Gelir’ Filminden Fragman Yayınlandı

Sonraki Yazı

Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

Yorumlar

Yoruma Kapalı.

Daha Derleme