mizahgastesi bardak
İnceleme

Selçuk Aydemir ve Mizah Dolu Kitapları

0

Selçuk Aydemir; günümüz sinemasında ve televizyon ekranlarında farklı, özgün ve başarılı işler çıkartmış bir senarist ve yönetmen. Fakat Aydemir, 2015 yılında ilk çıkardığı kitap Mahalleden Arkadaşlar kitabıyla bu sektöre de el attı. Bugün sizlerle birlikte Selçuk Aydemir’in kaleminden çıkan ve raflarda yaşama süresi kısa olan 3 kitabı inceleyeceğiz.

3- Mahalleden Arkadaşlar (2015)

Mahalleden Arkadaşlar; 90’lı yıllarda daha 9 yaşında olan, Selçuk’un gözünden para kazanma, hırs, mücadele hayal kırıklarını anlatan trajikomik bir hikaye. Küçükçekmece’de küçük bir mahallede kendisine idol olarak gördüğü mahallenin reisi İsmet’in gözüne aynı zamanda çetesine girmek için bin bir takla atmasının, yetmezmiş gibi iki arkadaşıyla birlikte çete kurup mahallenin altını üstüne getirmesinin mizah dolu hikâyesi. Sizlerde 90’lı yıllara kısa bir dönüş yapmak isterseniz, hem geçmişe yolculuk hemde güleceğiniz bir kitap Mahalleden Arkadaşlar.

2- Liseden Arkadaşlar (2017)

Liseden Arkadaşlar, bu kez küçük Selçuk’un gözünden değil, 15 yaşına gelmiş ergen bir Selçuk’un gözünden anlatıyor bütün hikayeyi. Ergenliğe girmesiyle birlikte, aşk hayatına atılan, aile ile yaşanan klasik ergen problemlerini ve mahalle hayatındaki değişimleri anlatıyor bize bu kitap. Hatta bir dönemin gençlerinin hayat tarzını da görmek mümkün. O dönemde yaşanan tüm gençler gibi beden dersi günü üniforma altına eşofman giymek, Commodore ile oyun oynamak, daha masumane aşk itiraflarını da okuyoruz. Liseden Arkadaşlar, okurken mizahı iliklerinize kadar işletecek bir başyapıt!

1- Evrak Kürek (2019)

Evrak Kürek de Selçuk Aydemir’in sinema sektörüne girmek isteyen gençlere yol gösterici olması tarzında bir rehber adeta! Mizahından ödün vermemeye özen gösteren Aydemir bu kitabıyla da bizleri güldürmeyi başardı. Bir işte başarıya ulaşmak için yılmadan tekrar tekrar denemek, işinize güveniyorsanız her şekilde arkasında durup gerekirse boyunuza kadar borca girmeniz gerektiğini komik bir dille anlatmış Selçuk Aydemir. Sinema sektörüne merakınız varsa düşünmeden alıp okumanız gerektiğini de söylemeden geçemeyiz tabii ki.

Selçuk Aydemir’in kaleminden çıkmış 3 müthiş kitaptan bahsettik. Okuyup gülmek isterseniz hiç vakit kaybetmemenizi önerip, iyi okumalar dileriz.

Ahmet Çiçek
Yeni Nesil i9 Yazar / Yerli Film Sorumlusu

Atiye Dizisinin 2. Sezonundan İlk Fragman Yayınlandı

önceki yazı

Ryan Reynolds, Netflix’in Upstate Filminde Rol Alacak

Sonraki Yazı

Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

Yorumlar

Yoruma Kapalı.