mizahgastesi bardak
Derleme

Şener Şen Karakterleri: Yeşilçam’ın Unutulmazları

0

Adını duyunca bile yüzümüzde tebessüme yol açan bir efsane Şener Şen. Rol aldığı filmlerde her karakterini oyunculuğuyla üst noktalara taşıyan ve seyirciyi kahkahalara boğan duayen oyuncunun karakterleri ve replikleri hala dilimizde. İşte Yeşilçam’ın unutulmazlarından Şener Şen karakterleri.

Badi Ekrem

Hababam Sınıfı serisinin olmazsa olmazlarından Badi Ekrem. Haylaz Hababam Sınıfının beden eğitimi öğretmeni olan Badi Ekrem, tüm çılgınlıkları ve sakarlıklarıyla izlerken en çok keyif aldığımız Şener Şen karakterlerinden biri. İnek Şaban ve Badi Ekrem sahneleri üzerinden kaç yıl geçerse geçsin kalbimizdeki yerini koruyacak.

Tellioğlu Lütfü

Bir başka Yeşilçam klasiğimiz olan Toşun Paşa filminde Şener Şen’in canlandırdığı karakter Lütfü. Yine Kemal Sunal ve Şener Şen arasındaki mükemmel uyumu izlediğimiz Tosun Paşa filminde kimimiz Tellioğullarını kimimiz de Seferoğullarını destekledik. Ancak filmin sonunda kendi kazdığı kuyuya düşen hep Lütfü oldu.

Şakir

Çiçek Abbas filminin Şakir’ine hayat veren Şener Şen, bu filmde de başarısını sürdürdü ve unutulmazlara bir yenisini ekledi. İlyas Salman’ın canlandırdığı Abbas karakteriyle olan atışmaları bugün bile dizi ve filmlerimize konu oluyor. Minibüsçülüğe bambaşka bir soluk getiren Çiçek Abbas her şeyiyle harika bir film.

Züğürt Ağa

Şener Şen’in canlandırdığı karakter olan Züğürt Ağa aynı zamanda filmin de ismi. Köyden kente göçüşün zorluklarını ele alan bir dram filmi olan Züğürt Ağa’da Şener Şen diğer karakterlerinin aksine her şeyini kaybetmiş bir köy ağasını canlandırıyor. Çaresizliğini ve üzüntüsünü iliklerimizde hissettiğimiz Züğürt Ağa içimize dokunan bir Şener Şen filmidir.

Vecihi

Sıcacık bir aile filmi olan Gülen Gözler’de izlediğimiz Vecihi karakteri hiç şüphesiz en komik Şener Şen karakterlerinin başında gelir. Ayşen Gruda’nın canlandırdığı Fikret’e aşıktır ancak Fikret’in babası onu Vecihi ile evlendirmek istemez. Pilot olan Vecihi ise her fırsatta uçağıyla evlerinin üzerinden geçerek camı çerçeveyi indirir. En sonunda istediği olur ve Fikret’in babası evlenmelerine izin verir.

Peki sizin unutamadığınız Şener Şen karakterleri hangileri? Görüşlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz. Şener Şen’in tekrar tekrar izlenilesi filmleri derlememize de buradan ulaşabilirsiniz.

Melike Zehra Karadeniz

Bozkır: Alışılmışın Dışında Gizem Dolu Bir Polisiye

önceki yazı

How to Sell Drugs Online (Fast): Yeni Nesil Baron

Sonraki Yazı

Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

Yorumlar

Yoruma Kapalı.

Daha Derleme