mizahgastesi bardak
Haber

Sinema ve Tiyatroya Uzun Bir Aradan Sonra Kavuşuyoruz

0

Uzun süredir sinema ve tiyatrodan uzakta yaşamak oldukça canımızı sıkıyordu. Artık beklenen haber geldi ve hem sinemaya hem de tiyatroya normalleşme kuralları çerçevesinde yeninden kavuşacağız.

Mart ayından itibaren kapalı olan sinema ve tiyatro salonları 1 Temmuz’dan itibaren yeniden açılacak.

Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan kabine toplantısı sonrasında ikinci normalleşme dönemi resmen başladı. Normalleşme kanunları kapsamında sinema, tiyatro, gösteri merkezi ve pek çok konuda yeni kararlar alındı. O kararlar kapsamında sinema ve tiyatro salonlarının 1 Temmuz‘dan itibaren gerekli tedbirleri sağlaması koşuluyla yeniden açılmasına karar verildi.

Kararda ayrıca; 65 yaş üstü vatandaşlarımızın sokağa çıkma saatleri 10:00-20:00 olarak belirlenirken, 18 yaş altı vatandaşlarımızın da ebeveyn refakatinde sokağa çıkabilmesine karar verildi.

Sinema salonlarının ve izleyicilerin alması gereken tedbirler henüz açıklanmasa da; büyük ihtimalle yarı doluluk ve el dezenfekte istasyonlarının kurulması şartı getirilebilir. Avrupa’da bazı sinema salonları şimdiden koltuklarının yarısını sökmeye başladı. Görünen o ki; artık bizi yeni bir sinema dönemi ve yeni bir tiyatro dönemi bekliyor.

Salgın günlerinde sinema ve tiyatroyu çok özledik desek yeridir. Karaca Sineması ve Beyoğlu Sineması yeniden açılabilmek için destek kampanyaları başlatırken, birçok tiyatrocu ve tiyatro çalışanı da imza kampanyası başlattı. Umuyoruz ki bu zor dönemi olabildiğince az zararla bitirebiliriz.

Süleyman Dindar
metin yazar, içerik üretir.

Kız Çocuklarına Prense İhtiyaçları Olmadığını Gösteren 5 Disney Prensesi

önceki yazı

Tutunamayanlar Tutundu Mu?

Sonraki Yazı

Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

Yorumlar

Yoruma Kapalı.

Daha Haber