mizahgastesi bardak
Derleme

Sinemada Ayrılmaz Bir Bütün Olmuş 8 Unutulmaz İkili

Sinemada bazı ikililer vardır ki onları tek başına hatırlayamazsınız bile. Etle tırnak kadar birbirine bağlı bazı ikili karakterler, sinemada unutulmaz olarak yer almıştır. Biz de sizin için bu ikilileri derledik.

8. Lloyd Christmas ve Harry Dunne

Salak ile Avanak (1994)

Salak ile Avanak’ı bu listenin girişine koymasak olmazdı. Lloyd ve Harry de o kadar salaklık derecesinde saflardı ki içinizin ısınmaması mümkün olmuyordu. Carrey ve Daniels’ın harika kimyası da cabası. 

7. Agent J ve Agent K

Siyah Giyen Adamlar (1997)

 Komik senaryosu ve “uzaylılar aramızda” temasıyla hatırlansa da film, J ve K’in kimyası unutulursa çok üzülürüz. Will Smith’in şebekliklerine karşı ifadesiz duran Tommy Lee Jones karizmasına hangi birimiz erişebilmiş ki.

6. Inspector Lee ve James 

Bitirim İkili (1998)

Jackie Chan filmlerinin şehirler arası otobüslere hakim olduğu, aksiyon-komedi filmlerinde başrol tek kişiyse verimsiz kalacağı yıllardı. Lee ile Carter ise o yılların kralıydı. 

5. Sherlock Holmes ve Dr. John Watson

Sherlock Holmes (2009)

Kitaplara baktığınız zaman John Watson yancı karakter olarak görünüyor. Son dönemdeki film ve dizi uyarlamalarının her biri bunları birer ikili olarak resmettiler. Biz buraya Robert Downey Jr. versiyonundan ötürü alıyoruz. Jude Law ile olan kimyaları bir şahaneydi gerçekten. 

4. Sarah Ashburn ve Shannon Mullins

Ateşli Aynasızlar (2013)

Liste komple erkeklerle dolmaya başlıyorken, Ashburn ve Mullins standart formülü bozuyor mu? Hayır ama McCarthy ve Bullock’un komedi kabiliyetlerine şapka çıkartılır.

3. Dedektif Somerset ve Dedektif David Mills

Se7en (1995)

Filmin sonu itibariyle bu ikilinin önemi çok daha fazla ortaya çıkıyor. Gençliğin tam ortasında David Mills (Brad Pitt) ve olgunluğun zirvesini yaşayan Somerset’in (Morgan Freeman) birlikteliği filmin en güzel yanıdır. 

2. Frodo Baggins ve Samwise Gamgee 

Yüzüklerin Efendisi (2001)

Yüzüğü yol boyunca Frodo taşımış, sonunda iş varmış gibi cool çocuklarla gemiye binip gitmiş olabilir. Ama Yüzüklerin Efendisi’nin yıldızı Sam’dir. Daha doğrusu; Frodo (Elijah Wood) ve Sam’in (Sean Astin) dostluğu, kardeşliğidir. Şöyle bir arkadaşlığımız olsa biz de Hüküm Dağı’na gider geliriz hiç gocunmadan. 

1. Ray Tango ve Gabriel Cash

Tango ve Cash 1989

80’lerin en muhteşem kahramanlarından Tango (Sylvester Stallone) ve Cash (Kurt Russell) de sinemada unutulmaz ikili karakterlerdendir. Önce aralarındaki çekişmeye gülüp sonra da dostluklarına hayran kalmamak elde değil.

 

Uğur Bakım
Detay Ustası / Tarantino Reis

Çağatay Ulusoy’un Başrolünde Yer Aldığı Mücadele Çıkmazı Çekimlerine Başladı!

önceki yazı

Benden Ne Olur Filminde Hazal Kaya’ya Eşlik Edecek Başrol Belli Oldu

Sonraki Yazı

Yorumlar

Yoruma Kapalı.