mizahgastesi bardak
Derleme

Sonsuz Bir Hayal Yolculuğu İçin 5 Animasyon Filmi

Çocukluğumuzda defalarca kez izlediğimiz hatta 50 yaşına gelsek bile izleyeceğimiz animasyon filmi var. Hatta bunlar hayatımızın bir parçası olmuş durumda. Özellikle mutsuz olduğunuzda bir animasyon açıp izlemenizi tavsiye ederim. Size iyi geldiğini göreceksiniz.
Mizah Gastesi olarak sizi bu dünyadan uzaklaştırarak bir gezintiye çıkarmak istedik ve sizler için 5 animasyon filmini derledik.
Şimdiden iyi seyirler…

5. A Town Called Panic

Cannes Film Festivali‘nde gösterilen ilk stop-motion animasyon filmi olan bu kovboy hikayesi 2009 yılında vizyona girmiştir. Küçük şirin bir köyde bir kovboy bir kızıldereli ve Bay At aynı evde yaşarlar. Bay At’ın ev arkadaşları onun doğum günü için sürpriz bir parti düzenlerler. Ancak bu 2 baş belası küçük bir yanlışlık sonucu tüm köyü akıl almaz olaylarla birbirine katar.

4. Wallace & Gromit: The Curse Of The Were-Rabbit

En iyi animasyon film Oscar’ı ve daha birçok ödül alan Aardman Stüdyo yapımı bu animasyon Wallace & Gromit’in dünyaca ünlü kısa film serisinden yalnızca biridir. Kasabada düzenlenecek Büyük Sebze Yarışması’nı tehlikeye sokacak tavşan sürüsüyle mücadele eden Wallace ve dahi köpeği Gromit istemeden değişim geçiren dev bir tavşanın ortaya çıkmasına sebep oluyor.

3. Open Season

Sony Pictures Animation tarafından yapılan bu 4 animasyon serisi komedi ve dramı işliyor. İnsanlarla birlikte yaşamaya alışmış hatta biraz da evcilleşmiş olan ayı Boog ve orman korucusu geyik Elliot çok yakın arkadaş olurlar. Boog’un avcılar tarafından alıkoyulan hayvanları kurtarmak için verdiği mücadeleler, izleyenleri de maceraya sürüklüyor.

2. Spycies

Çılgın hırsız filminin yapımcısının yeni karakter oluşturarak bizlere sunduğu bu eser ajanların aksiyonunu konu alıyor. Çok üst düzey teknolojik silahların, kostümlerin bulunduğu devasa gelişmiş bir şehirde gizli bir nesne çalınıyor. Bunun üzerine bambaşka karakterlere sahip iki ajan Vladimir ve Hector bu nesneyi birlikte aramak zorunda kalıyor.

1. Bay Peabody & Sherman

1960’ların televizyon dizisi The Rocky and Bullwinkle Show karakterlerinden Bay Peabody ve Sherman 2014’te bir animasyon filmi ile tekrar karşımıza çıkıyor. Dünyanın en zeki köpeği aynı zamanda her konuda ödüller alan başarılı bir mucit olan Peabody ve evlatlık edindiği oğlu Sherman ile bir zaman makinesi (WABAC) icat ederler. Bu zaman makinesi sayesinde Fransız İhtilali gibi tarihte yaşanan büyük olaylardaki kötü durumları değiştirip geleceği kurtarmaya çalışıyorlar.

Arda Tetik
İçerik Sağlayıcı / Birazcık Mimar

Gülmeme Challenge İçin En İyi 5 YouTube Dizisi

önceki yazı

Altın Portakal Film Festivali Başvuruları Başladı

Sonraki Yazı

Yorumlar

Yoruma Kapalı.