mizahgastesi bardak
İncelemeNetflix

Sonsuz Bir Tren Yolculuğu: Snowpiercer

0

İlk sezonu 2020’de yayınlandığından beri büyük bir izleyici kitlesine ulaşan Snowpiercer dizisiyle karşınızdayız. Netflix‘te yayınlanmakta olan dizinin 2. sezonu devam ediyor. Amerikan ve Netflix ortak kanalı olan TNT’de yayınlanan dizinin Netflix’e her hafta bir bölümü geliyor. Netflix izleyicisinin alışkın olmadığı haftada bir bölüm sistemi dizinin müptelası olan seyirciye sabretmeyi öğretiyor diyebiliriz. Dizinin ilk olarak 2013 yılında filmi yapılmıştı ve yönetmen Oscar ödüllü Parazit filminin de yönetmeni olan Bong Joon Ho idi.

Snowpiercer Nedir?

Sonsuz Bir Tren Yolculuğu: Snowpiercer

Dünya bilim insanları tarafından atılan yanlış adımlardan dolayı bir buz küresine dönüyor ve insanın yaşayamayacağı soğukluğa sahip olan bir gezegen haline geliyor. Olacakları daha önceden tahmin eden bir mühendis içerisinde insanın ihtiyacı olabilecek her şeyin bulunduğu bir tren yapıp kıyamet günü geldiğinde de hiç durmamak üzere hareket ediyor. Çoğunluğu zenginlerden oluşan yolculara son anda biletsiz yolcular da dahil oluyor ve trendeki hiyerarşik düzen böylece oluşuyor. Dizi trenin hareket etmesinden 7 yıl sonrasını anlatarak başlıyor. Trenimizin ismi de tahmin edeceğiniz üzere Snowpiercer.

Zorlu Bir Yaşam: Kuyruk

Sonsuz Bir Tren Yolculuğu: Snowpiercer

Dizinin tümünü içeren genel konu sınıf ayrımı. Biletsiz yolcuların kaldığı vagon olan Kuyruk kısmı açlık ve sefaletle baş etmeye çalışırken 1. vagon ise tam olarak lüks bir otel şartlarında. Dünyanın bir özeti olarak görebileceğimiz 1001 vagonluk bu trende adaletsizliği en üst noktalarda hissedebiliyoruz. Dizinin başrol oyuncularından Daveed Diggs‘in canlandırdığı kuyruk yolcusu olan Andre Layton karakteri bir bölümde treni sınıflara ayrılmış bir kale olarak özetliyor. Kuyruk kısmı ve yönetim arasında geçen bu mücadele izleyiciye birçok mesaj veriyor.

Melanie Cavill

Snowpiercer Mizah Gastesi

Dizinin kilit noktası olan ana karakterimiz baş mühendis Melanie Cavill. Trenin yapılışından itibaren görev alan ve her şeyi en ince ayrıntısına kadar bilen karakterimize hayat veren oyuncu ise Oscar Ödüllü Jennifer Connely. Dizi ilerlerken hakkında çok şey öğreneceğiniz ve öğrendikçe de şoka gireceğiniz karakterimiz bir yandan adaletsizliği ve acımasızlığıyla kendinden tiksindirirken bir yandan da tren için yaptığı fedakarlıklarla gönlünüzü çalabilir. Sırf Jennifer Connely oyunculuğu için bile izlenebilecek bir dizi olan Snowpiercer’ı şiddetle tavsiye ediyor, 1. sezonun fragmanını buradan izleyebiilirsiniz.

Melike Zehra Karadeniz

Aşk Kokan 5 Romantik Film

önceki yazı

Gerçek Anlamda Ölmeden İzlenmesi Gereken Filmler

Sonraki Yazı

Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

Yorumlar

Yoruma Kapalı.