mizahgastesi bardak
Derleme

Sonuyla Ters Köşenin Kralını Yapmış 5 Film

0

Zekice hazırlanmış, izleyici tatmin eden sona sahip filmleri hepimiz çok seviyoruz. Fakat bazı filmler var ki; yerleri çok ayrı. Dünya sinemasında İzlerken sonu tahmin edilemez, zekice kurgulanmış 5 altın filmi sizler için listeledik. Ülkemiz sinemasında da sonucuyla seyircisini hayretler içerisine düşüren örnekler mevcut. Bunlardan birisi de 2019 yılında vizyona giren 7. Koğuştaki Mucize filmi. Film, aynı zamanda Türkiye’nin Oscar Ödülleri için aday adayı oldu.

Şimdi dilerseniz listemize geçelim

5. İçimdeki Yangın

Film; Fransa’da vefat eden Nawal Marwan’ın iki kardeşe bıraktığı mektupla başlıyor. Mektuplardan biri ölmüş babalarına, diğeri de olmayan abilerine teslim edilmek üzere bırakılmış. İki kardeş bu gizemi çözmek için Ortadoğu’nun sıcak nefesini eşliğinde yolculuğa çıkıyor. Göreceğimiz kurşunlar kadar ağır, sonuyla enfes bir film. 2011 yılında En İyi Yabancı Film Oscarı‘nı almasına şaşmamalı

4. Us


Film, kendilerine tıpatıp benzeyen davetsiz misafirlere karşı hayatta kalma savaşı veren bir ailenin yaşadıklarını konu ediyor. Film boyunca gerilip ‘’Şu an ben ne yaşıyorum?’’ diyecekler için şimdiden ‘’Siz bir de finali görün.’’ diyoruz.

3. Coutdown

İnsanların ne zaman öleceğini bilen bir uygulama olduğunu hayal edin. Filmde bu uygulamayı indiren bir hemşire var. Hastasına son 3 günü kaldığını söyleyen hemşirenin bu haberinden sonra filmin aksiyonu artmaya başlıyor

Sonunda ters köşenin rahat minderine oturacağınızın garantisini veriyoruz.

2. The Body

The Body, gerilim türünde bir İspanyol filmi. Film, öldüğü günün gecesinde morgda yatan kadın cesedinin kaybolmasıyla başlıyor. Finaline kadar size oynadığı akıl oyunlarıyla sonunu tahmin etmenizi engelliyor. Ters köşe film sevenleri kesinlikle tatmin edecek türden bir film.

1. Parasite

Güney Koreli Bong Joon-ho’nun yönetmenliğinde çekilen Parasite’in ününü bilmeyen neredeyse yok. İncelediği iki ayrı hayata dair detaylar ve verilmek istenen mesaj film boyunca izleyicinin yan koltuğunda oturuyor. Bu 4 Oscar Ödüllü filmin finalinde adeta neye uğradığınızı şaşıracaksınız. Ki şaşıran insan sayısı baya çok olmuş ki film dünya genelinde 250 milyon dolardan fazla hasılata ulaşmış.

Ayrıca daha önce yapmış olduğumuz Parasite incelememize buradan ulaşabilirsiniz

Gülbilge Tuğçe Tefek
Tanısan Gülersin / Nekşflikş Sorumlusu

“Hav ken ay go tu Çultanahmet?”

önceki yazı

Psikopatlıkta Zirve Yapmış Kadın Karakterler

Sonraki Yazı

Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

Yorumlar

Yoruma Kapalı.

Daha Derleme