mizahgastesi bardak
Derleme

Sosyal Konulu Drama Dizileri

unorthodox - drama dizileri - mizah gastesi

Sosyal konulu drama dizileri izleyicilerin empatisini kazanan değerli yapımlardır. Bana dokunmayan yılan 1000 yaşasıncılık yapan insanların yeniden duyarlarını kazandıran bu dizilere biz de sitemizde yer vermek istedik. İşte sizin için derlediğimiz sosyal konulu drama dizileri. İyi seyirler.

Delhi Crime (2019)

Netflix orijinal dizisi olan Delhi Crime’ın yönetmenliğini Riche Mehta üstlenmiştir. Dizi, 1 sezon ve toplamda 7 bölümdür. Hindistan’da ödül alan ilk internet dizisi unvanına sahiptir. 48. Emmy Ödülleri’nde “En İyi Dizi” ödülününün sahibi olmuştur. 2012 yılında hareket halindeki bir otobüste, 6 kişi 23 yaşında bir tıp öğrencisine tecavüz etmişti. Bu olaydan esinlenerek yapılan dizi, tecavüzcü 6 kişinin polis tarafından yakalanışını konu edinmiştir.

Avlu (2018)

Star TV ekranlarında 2 sezon yayınlanan Avlu dizisi, toplamda 44 bölümdür. Yönetmenliğini Yüksel Aksu ve Hülya Gezer yapmıştır. Başrolünde Demet Evgar’ın yer aldığı dizi şu anda Netflix’te birçok dilde yayınlanmaktadır. Söylentilere göre yeni sezonunun Netflix’te yayınlanacağı bilgisi vardır. Deniz, uzun süredir eşinden şiddet görmektedir. Yine bir gün şiddet gördüğü esnada kızı eşini vurur. Kızının hapse girmesini istemeyen Deniz suçu üstlenir ve dört duvar arasında yaşam mücadelesi vermeye başlar.

New Amsterdam (2018)

Yönetmenliğini Micheal Slovis’in üstlendiği New Amsterdam dizisi 4 sezonluk bir medikal drama yapımıdır. New York’un eski hastanelerinden olan New Amsterdam; hastaları müşteri olarak gören, para odaklı bir hastanedir. Max Goodwin, hastaneye medikal direktör olarak atanır. Tek gayesi hastanedeki düzeni baştan aşağı değiştirip, sağlık merkezli bir hastaneye çevirmektir.

Unorthodox (2020)

Dizi, Deborah Feldman’in “Unorthodox: The Scandalous Rejection of My Hasidic Roots” eserinden uyarlanmıştır. Bu mini dizinin yönetmenliğini Maria Schrader üstlenmiştir. “Satellite Dizi, Mini Dizi ve TV Filminde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü” olmak üzere 6 ödülün sahibi olmuştur. 1 sezon süren dizi, toplamda 4 bölümden oluşmaktadır. Görücü usulü evlendirilmek istenen genç bir kadın, hem evlilik hem de dini topluluktan kaçarak Berlin’e gelir. Bir grup müzisyen, ona evlerini açar. Ancak geçmişi onu yalnız bırakmayacaktır.

Borgen (2010)

“En İyi Uluslararası Program Dalında BAFTA Televizyon Ödülü” olmak üzere toplamda 6 ödülün sahibi olmuştur. Dizinin yönetmen koltuğunda Søren Kragh – Jacobsen ve Rumle Hammerich bulunmaktadır. 3 sezon süren Borgen dizisi toplamda 30 bölümdür. 4. Sezon için Netflix’le anlaşan dizi, 2022’de tekrar yayın hayatına başlayacaktır. Sürpriz bir şekilde Danimarka’nın ilk kadın başkanı seçilen, Birgitte Nyborg’un hikayesini ele almıştır.

Sizin için derlediğimiz drama dizileri bunlardı. Peki bu dizilerden favoriniz hangisidir veya bu derlemeye hangi filmi eklemek isterdiniz. Yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz. Ayrıca efsane drama filmleri sayfamızda benzer öneriler de sizi bekliyor.

BluTV Yerli Filmleri – İzleme Listenizi Güncelleyin!

önceki yazı

İnceleme: Stand-Up Evreni

Sonraki Yazı

Yorumlar

Yoruma Kapalı.