mizahgastesi bardak
Derleme

Stand Up Komedi Dünyasına Ait Üç Şahane Yapım

0

Her ne kadar stand-up komedi dünyası; şöhret, kalabalık seyirciler, görkemli tiyatro salonları gibi gözükse de perdeyi aralayıp arka plana baktığımızda bambaşka hayat hikayeleri ve çabalayan insanları hatta çok depresif karakterler görebiliriz. Bugün sizler için, bu perdeyi aralayan üç yapımı derledik.

The King of Comedy (1983)

Stand Up Komedi Dünyasına Ait Üç Şahane Yapım

Kendi kafasında kurduğu şöhretli hayatının yanında gerçek hayatta tam bir başarısızlık abidesi olan Robert Pupkin, bodrum katında hayali bir talk-show’un sunuculuğunu yapar. Onun komedyenlik işini başarabileceğine kimse inanmasa da o bu yolda hiç beklenmedik bir hamle yaparak, işleri komedinin dünyasında olabildiğince karanlığa sürükler.

I’m Dying Up Here (2017)

Stand Up Komedi Dünyasına Ait Üç Şahane Yapım

Dizi, 1970’ler Amerika’sının stand-up ortamında, hayallerini gerçekleştirmek için on dakika da olsa her akşam sahnede yer almaya çalışan ve zaman olarak her ne kadar hayatlarında büyük yer kaplamasa da, kafalarının bütünü stand up düşüncesiyle dolup taşan bir avuç komedyenin inişli çıkışlı, komik, depresif ve eğlenceli dünyasını harika çatışmalar ile anlatıyor.

The Big Sick (2017)

Stand Up Komedi Dünyasına Ait Üç Şahane Yapım

Pakistan asıllı Kumail Amerika’da stand up mecrasında kendi yerini kazanmak için gece gündüz çalışan bir komedyendir. Bir şov sonrasında Emily ile tanışır ve ilişkileri başlar. Fakat Emily onu komaya sokan bir hastalığa yakalanır. Film, bir bütün olarak stand up dünyasıyla içiçe olmasa da Müslüman ve tutucu bir ailede büyümüş ve asla dışarıdan biriyle olmasına razı olmayan aileye, düşüncelere ve tabulara bir komedyen bakış açısıyla bakıyor.

2021 Sundance Film Festivali Ödülleri Sahiplerini Buldu

önceki yazı

Şener Şen Yorumuyla Dillere Pelesenk Olan 5 Şarkı

Sonraki Yazı

Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

Yorumlar

Yoruma Kapalı.

Daha Derleme