mizahgastesi bardak
Derleme

The Walking Dead Dizisinin 6 Güçlü Kadın Karakteri

0

Ekran hayatına başladığı 2010 yılından bu yana hayranlıkla takip edilen ve 10 yılı aşkın süredir devam etmesine rağmen izleyici tarafından övgüler alan The Walking Dead (Yürüyen Ölüler) dizisinin birbirinden güçlü kadın karakterlerine değinmeden edemedik. Dizinin ana teması zombi ancak dizi zombi hikayesinden çok daha derin bir insanlık savaşını ele alıyor. Modern insanın ölüm kalım mücadelesi verirken içgüdüleriyle hareket etmeye başlamasını anlatan dizinin kadın karakterlerini incelemeye başlayalım.

Andrea

The Walking Dead: Former actor Laurie Holden claims Andrea 'was ...

Dizinin başından itibaren bir kadın olarak ondan beklenen görevleri reddeden ve güçlü bir duruş çizen Andrea, ateş etmeyi ve mücadeleyi öğrenip zombilere karşı hem kendini hem de grubunu koruyor. Fakat çoğu zaman yanlış seçimler yaparken gördüğümüz Andrea son olarak iyi bir insan olduğunu düşündüğü Vali karakteri tarafından bir zombiyle aynı odada ölüme terk edilip ısırılarak hayatını kaybediyor.

Rosita

The Walking Dead' Reveals Name Of Rosita's Baby, Confirms Time Jump

Diziye sonradan dahil olmasına rağmen zekası, el becerisi ve savaşçılığıyla kendine hayran bırakan Rosita karakteri, hiç kimsenin fikir sahibi olmadığı bomba imhası gibi konularda bile grubuna önderlik etmiş bir kadındır. Zor zamanlar geçirmesine rağmen soğukkanlılığını koruduğunu ve mantıksal ölçüde hareket ettiğini gördüğümüz karakter, izleyici için iyi bir rol model niteliğindedir.

Tara

HD wallpaper: TV Show, The Walking Dead, Alanna Masterson, Tara ...

Tara, diziye Vali karakteri sayesinde giren, kötü bir karakter olacağı düşünülen fakat daha sonra sadakati ve kişiliğiyle izleyicinin gönlünde yer eden bir kadın karakterdir.. Güvenilirliği ve dürüstlüğü sayesinde Hilltop adındaki topluluğunun yönetimi kendisine veriliyor fakat daha sonra Fısıldayanlar adındaki düşman bir grup tarafından öldürülerek diziye veda ediyor.

Carol

Blogs - The Walking Dead - (SPOILERS) The Walking Dead Q&A ...

Kocası tarafından şiddet gören bir kadınken bir savaşçı ve kahramana dönüşen Carol, izleyiciler tarafından en çok sevilen karakterlerden biridir. Kendini ve grubunu korumak için yeri geldiğinde acımasız davranabildiğini gördüğümüz güçlü kadın kelimesinin karşılığı niteliğindeki Carol, bizlere bir kadının neleri başarabileceğini gösteriyor. Yine bir dizide karakter gelişiminin nasıl olması gerektiğini de Carol karakteriyle görüyoruz.

Maggie

The Walking Dead' Just Hinted At How Maggie May Exit the Show

İlk olarak bir çiftlikte ailesiyle yaşarken ve zombilerden gizlenmeye çalışırken gördüğümüz Maggie karakteri daha sonra dizide hayatının aşkı Glenn’le tanışıp zorlu mücadeledeki yerini alıyor. Tüm ailesini teker teker kaybeden Maggie giderek daha güçlü bir karakter halini alıyor. Hamileyken kocası Glenn‘in gözlerinin önünde vahşice katledildiğine bile şahit olmuş bir kadın olan Maggie aynı zamanda iyi bir anne.

Michonne

The Walking Dead': Here's Why Michonne Is The Worst - MTV

Onu unuttuğumuzu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz… Zaten unutulacak bir karakter değil kendisi. Zombilerden korunmak için zincire bağladığı, kolları ve ağızları olmayan iki zombiyle birlikte ormanda hayatta kalmaya çalışan Michonne diziye ilk girdiğinde hepimiz neye uğradığımızı şaşırdık. Daha sonra ise iyi kalbiyle ve kılıç ustalığıyla gönlümüzü çelen, Rick‘le yaşadığı aşkı içimize işleyen Michonne; dizinin ilerleyen bölümlerinde yaşadıkları topluluk olan Alexandria’nın başına geçip yargı dağıtıyor.

Melike Zehra Karadeniz

Christopher Nolan İmzalı “Tenet” Bir Kez Daha Ertelendi

önceki yazı

Margot Robbie, Yeni Karayip Korsanları Filminin Başrolünde Yer Alacak

Sonraki Yazı

Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

Yorumlar

Yoruma Kapalı.

Daha Derleme