mizahgastesi bardak
Derleme

The Walking Dead Dizisinin İyilik Timsali Karakterleri

0

2010 yılında hayatımıza giren ve 10 sezon boyunca heyecan ve aksiyon dolu bölümlerinden ödün vermeyen The Walking Dead dizisiyle karşınızdayız. Robert Kirkman‘ın aydı adlı çizgi romanından uyarlanan dizi, zombi denilince akla ilk gelen yapımlardan. Ayrıca dizinin hayranlarına bir de iyi haberimiz var: Bu yaz yayınlanacak 11. sezonuyla final yapacak olan dizimizin çekimleri çoktan başlamış. Merak ettiğimiz tek konu ise dizinin başrol oyuncusu Andrew Lincoln‘un (Rick) son sezonda diziye dönüp dönmeyeceği. The Walking Dead‘ın 11. sezonun heyecanla beklerken dizinin gelmiş geçmiş en iyi kalpli karakterlerinden bir liste oluşturduk.

Hershel Greene

Hershel TWD MİZAH GASTESİ

The Walking Dead‘e sonradan dahil olan karakterimiz başlarda ailesini korumak adına izleyicinin hoşuna gitmeyen kararlar asla da daha sonra tam bir baba rolüne büründü ve herkesi korumaya çalıştı. En sevdiğimiz bir başka karakter olan Maggie‘nin babasıdır. Bir savaşta Vali karakteri tarafından öldürüldü ve bu ölüm izleyiciyi çok üzdü. Dizinin önemli bir karakteridir.

Michonne

Michonne TWD Mizah Gastesi

Hershel gibi diziye sonradan dahil olan Michonne karakteri 4. sezonda gruba katıldı. Her şeyini kaybetmiş bir kadın olarak diziye katılan ve ileri savaş becerisiyle zombilerle mücadele eden karakterimiz vicdanlı ve iyi kalpliliğiyle kısa sürede gönlümüzü fethetmişti. Başrol karakteri Rick’le aşk yaşayan Michonne 10. sezonun sonuna doğru bir adama yardım etmeye gitmiş ve bazı olumsuzluklar yaşamıştı. Yeni sezonda karakterin akıbetini öğreneceğiz.

Glenn

Glenn- Mizah Gastesi

Ah Glenn, üzümlü kekimiz… 7. sezonda aramızdan ayrılışın hala aklımızda. The Walking Dead açık ara en iyi karakterlerinden olan Glenn karakteri ilk bölümden itibaren izleyiciye şu mesajı verdi: Kıyamet kopsa bile iyi bir insan bozulmaz. Maggie’yle olan aşkı ve yardımseverliğiyle en sevilen karakterlerden biri olan Glenn, daha sonra Negan karakteri tarafından vahşice katledildi.

Daryl Dixon

Daryl Dixon Mizah gastesi

Çoğu izleyici tarafından dizinin en sevilen karakteri olan Daryl, hem aylaklarla hem de kötü insanlarla mücadele eden cesur bir karakterdir. Dizinin bir başka iyi karakteri olan Carol‘la dostluğuna gıpta ettiğimiz Daryl Dixon, zombi istilasından önce de çok iyi bir hayatı olmayan ve kendi başının çaresine bakmaya alışkın biri olduğu için yeni dünya düzenine uyum sağlamakta zorlanmadı.

Rick Grimes

The Walking Dead Rick Grimes Mizah Gastesi

The Walking Dead deyince akla ilk gelen karakter hiç şüphesiz Rick Grimes‘tır. Andrew Lincoln tarafından başarıyla canlandırılan Rick karakteri bir polis ve dizinin başında henüz zombi istilası yokken yaralanıp hastanede günlerce tedavi görüyor. Uyandığında ise hastanede kendisinden başka insan olmadığını farkedip zombilerle karşılaşıyor. Ailesini bulmaya çalışırken kendisi gibi hayatta kalmaya çalışan başka insanlarla tanışıp grubunu oluşturuyor ve sezonlarca süren serüveni böylece başlıyor.

The Walking Dead dizisinin 6 güçlü kadın, derlememize buradan ulaşabilirsiniz.

Melike Zehra Karadeniz

Görsel Efekt Yönünden Zengin Oscar Ödüllü 5 Film

önceki yazı

Atamızın Hayatını Konu Alan 4 Yapım

Sonraki Yazı

Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

Yorumlar

Yoruma Kapalı.

Daha Derleme