mizahgastesi bardak
Derleme

Tüm Dünyada Çok Sevilen 5 Dizi Karakteri

0

Gün geçtikçe dizilerin hayatımızdaki yeri artıyor. Televizyon dışında dizi izleyebileceğimiz Netflix, Blu Tv gibi araçlar sayesinde internet dizilerine ulaşıp istediğimiz içeriği izleyebiliyoruz. İzlediğimiz her dizi de hem çok sevilen, hem de nefret edilen birçok karakteri barındırabiliyor. Bazı dizi karakterleri hayranlıkla takip ediliyor ve izleyici tarafından yoğun sempati kazanıyor. Bugünkü yazımızda dünyada çok sevilen dizi karakterlerini bir araya getirdik.

Tyrion Lannister

Gönlümüzün Efendisi Tyrion Lannister'ın Muhteşem Babalığı ve Onun Minnoş  Ötesi Kızı Zelig - onedio.com

Game Of Thrones dizisinin kendi kısa aklı uzun karakteri Tyrion Lannister ile başlayalım. Ölümden kurtulup kraliçenin sağ kolu olmaya kadar yükselen, tam bir strateji adamıdır. İzleyici tarafından oldukça sevilen Lannister’ın sevilmesinin bize göre asıl nedeni kısa boylu olduğu için dışlanması ve dizi boyunca iyi bir insan olması. Hazır yeri gelmemişken söyleyelim: Bir Lannister her zaman borcunu öder.

Daryl Dixon

The Walking Dead: Norman Reedus on that bloody Daryl and Alpha battle |  EW.com

Norman Reedus tarafından canlandırılan Daryl Dixon karakteri The Walking Dead dizisinin en sevilen karakterlerinden biridir. Karizmatik ve cesur olmasıyla seyircinin gönlünde taht kuran Daryl Dixon dizinin başlarında fevri hareketleriyle soru işareti yaratsa da daha sonra dizinin izlenme nedenlerinden biri haline geldi. Arbaleti, motoru ve yeleği dizi boyunca adeta organı oldu. Dizinin başından son sezonuna kadar olmasına rağmen çizgi romanda böyle bir karakter yoktur. Daryl Dixon karakterini diziye ekleme fikri kimin aklına geldiyse tebrik ediyoruz.

Phoebe Buffay

Friends: 10 Phoebe Memes That Are Too Hilarious For Words

Friends dizisinin çok sevilen karakteri Phoebe Buffay tuhaflıkları ve özgüveniyle tanındı. Söylediği şarkılarla güldüren Phoebe, bir sonraki hareketinin tahmin edilemez oluşu sayesinde ilgi çekti. Çocuksu, espritüel ve patavatsız oluşuyla seyircinin kalbinde taht kuran efsane karakter, geçmişinde yaşadığı tuhaf anılarıyla asla unutulmayacak dizi karakterleri arasındaki yerini aldı.

Michael Scofield

Prison Break dizisinin çok sevilen Michael Scofield karakteri

Yakışıklılığı, zekası ve cesaretiyle akıllara kazınan bir karakter: Michael Scofield. Kardeşini hapisten kurtarmak için suç işleyen ve hapishanenin krokisini vücudunun her yerine dövme olarak yaptıran Scofield sürükleyici bir hikayenin kahramanı. Paçalarından akan zekası ve tükenmek bilmeyen B planlarıyla izleyenleri ekrana kilitleyen ve dizinin bu denli sevilmesinin en önemli nedenlerinden biri olan Scofield, Prison Break dizisinin yıldızı.

Barney Stinson

Çok sevilen dizi How I Met Your Mother'ın ana karakterleri

Bir nesle takım elbiseyi sevdiren ve bulunduğu takımın en çok sevilen karakteri Barney Stinson’ın bu listede yer almasında dizi de önemli bir faktör elbette. İlginç teorileri, fikirleri ve çapkınlıklarıyla gönlümüze taht kuran bir karakter Barney Stinson. Kanka Kanunu adlı kitabıyla dizideki tüm arkadaşlarıyla birlikte izleyiciyi de şaşırtan Stinson, taktikleriyle her zaman etkiledi. Diziye damga vuran Barney Stinson repliğiyle yazımızı sonlandıralım: “Legen…wait for it…dary, Legendary!

Melike Zehra Karadeniz

Adana Gettosundan Bir Yapım: SIFIR BİR

önceki yazı

Bir Anti-Kahraman Neden Bu Kadar Sevildi? “Süleyman Çakır”

Sonraki Yazı

Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

Yorumlar

Yoruma Kapalı.

Daha Derleme