mizahgastesi bardak
Derleme

Türk Dizi Tarihinde Gönüllerde İz Bırakmış 6 Aşk

0

Türk dizi tarihinde iz bırakmışlarımız vardır, bu kimi zaman bir sahne kimi zamansa bir karakter oluyor. Bugün sizler için Türk dizi tarihinde gönüllerde iz bırakmış 6 aşkı derledik.

6)Cihat – Bengü:

Cihat Sarsılmaz (Onur Akbay), sıfır bir’e girdiği ilk andan itibaren icraatları ile konuşulmuştu. Her ne kadar da ‘ben firarlar ile evliyim’ dese de, 5.sezonda Bengü (Emine Atlı) ablamız ile evlendiğini görmüştük. Hepimiz Bengü’yü kabul etmiş, öz yengemiz yerine koymuştuk. Fakat kader onların yüzüne gülmedi ve Cihat’ın kuzeni Abbas’ın tecavüzüne uğrayan Bengü, dayanamadı, intihar etti ve bu aşk böyle noktalandı.

5)Yusuf – Zeynep

İçimizdeki doğruluğun, isyanın bir dışavurumu olan dizinin aşkında sıra. Yusuf (Kenan İmirzalıoğlu) her ne kadar uğrunda kendi canını ortaya koyduğu bir kavgası olsa da, sevdiği kız en büyük düşmanı ağabeyin kızı da olsa, ne o Zeynep’ten ne de Zeynep (Zeynep TokuşMelda Bekcan) ondan vazgeçti. Yıllar sonra bile hâlâ aklımızın bir köşesindedir asla rahata kavuşamayan bu aşk. Çok sürmeyecekti bu iki aşığın ayrılığı, iki bölüm sonra Yusuf kavuşacaktı Zeynep’ine..

4)Ezel – Eyşan

Aslında Ömer (Kenan İmirzalıoğlu) ve Eyşan (Cansu Dere) desek daha doğru olur. İlk başta ‘ya abi nasıl olur?’ diye hep Ezelci olsak bile unuttuğumuz bir şey vardı. Yüzü değişse de içindeki insan Ömer’di. Ömer, Eyşan’ı çok sevdi. Etraflarındaki insanlar belki gerçekten insan olsalardı, bunları asla yaşamayacaklardı kim bilir? Her ne yapmış olursa olsun, son nefesini verirken Eyşan, Ezel durmadı o da son nefesini onun kollarında verdi..

3) Polat – Elif

Birçoğumuzun kıskanarak, imrenerek baktığı aşkta sıra. Gönül isterdi ki Polat (Necati Şaşmaz) ve Elif (Özgü Namal) aşkı hiç bitmesin, huzurlu bir evlilikle nihayete ersin ama olmadı. Çünkü Polat Alemdar’ın lügatinde huzur diye bir kelime yoktu.

2)Behzat – Esra

Uçurumun kenarında bir hayatı olan Behzat amirimizin (Erdal Beşikçioğlu) hayatı Savcı Esra hanımın (Canan Ergüder) girmesiyle bambaşka bir noktaya evirilmişti. Her ne kadar mutsuzluğa da var olsalar bile bu aşkta ötekiler gibi mutlu sonla bitmeyecekti. Behzat’ın tek tutunacak dalı Esra’ydı. Dalı kırıldı, koptu hayattan. Zaten anlaşılmaz bir ademken, iyice anlaşılmaz bir adam oldu Behzat. Son bölümde kırmızı vosvosuna bindi her şeyi geride bıraktı. Yeniden döndü desekte, giden gittiği gibi dönmüyormuş anladık.

1)Mecnun – Leyla

Mecnun’u Mecnun yapan Leyla mıydı? Yoksa Leyla’ya duyduğu aşk mıydı? Yol, Leyla’ya mı çıkardı? Yoksa Leyla’nın aşkını aramaya mı çıkardı? Mecnun aslında bunun kavgasını verdi tüm bölümlerde. İlk Leyla’sını(Ezgi Asaroğlu) bir kazada kaybetti, Şirin’de(Müge Boz) ve Sedef’te(Zeynep Çamcı) buldu, aslında o öyle sandı. En sonunda bambaşka bir Leyla(Melis Birkan) çıktı karşısına ama yine olmadı. Mecnun’a kavuşmak yasaktı…

Berk Şahingöz
İnceleme Yazar / Mıttar Adayı

‘Vikings’ 6. Sezonuyla Seyircisine Veda Ediyor

önceki yazı

Black Mirror Dizisinin En İyi Bölümleri

Sonraki Yazı

Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

Yorumlar

Yoruma Kapalı.

Daha Derleme