mizahgastesi bardak
Derleme

Türk Televizyonlarında Yayınlanmış En İyi 5 Yabancı Dizi

0

Şu anda çeşitli platformlarla takip ettiğimiz yabancı dizilerin yanı sıra bir dönem Türk televizyonlarına damgasını vuran birçok yabancı dizi de bulunmaktadır. Matbaa kadar gecikmeyen yabancı dizileri bir dönem televizyonlarımızda izleyebiliyorduk. Biz de sizin için Türk televizyonlarında yayınlanmış en iyi 5 yabancı diziyi derledik.

5. The Avengers

1960’lı yılların kült dizilerinden biri olan Tatlı Sert, ajan ve casusluk temalarının işlendiği bir diziydi. Yaklaşık 10 yıl sonra ülkemizde de TRT’nin tek kanal olduğu zamanlar yayınlanmıştı. Daha sonra bu yabancı dizi, film olarak da karşımıza çıktı.

4. ALF

Bir uzaylıyla beraber yaşayan Amerikalı ailenin hayatını ele alan yabancı dizi bir dönem TRT ve Kanal D’de de yayınlanmıştı. Alien Life Form (uzaylı yaşam formu) anlamına gelen ismiyle tanınan ALF, ülkemizde büyük yankı bulan yapımlardandı. Ünlü dizinin 2018’de yeniden çekileceği söylentileri vardı ancak bu yeniden çevrim iptal edildi.

3. Knight Rider

Türkiye’de en etkili yabancı dizilerden biri olan Kara Şimşek, konuşan bir araba ve harika bir şoförün maceralarını ele almıştı. TRT’nin tek kanal olduğu dönemde yayınlanan dizi daha sonra da tekrar tekrar yayınlanmıştır. Özellikle Cem Yılmaz’lı bir reklamda parodisiyle de bilinen dizi uzun dönem bizi konuşan bir arabaya inandırmıştı.

2. Friends

Dilimize “Sıkı Dostlar” olarak geçen efsane sitkom Amerika’da 10 sezon yayınlanmıştır. Hatta bir kesim tarafından, şu anda sıkı bir takipçi kitlesine sahip olan How I Met Your Mother dizisinin de atası olarak kabul edilir.  Show TV ve ATV’de de yayınlanan diziyi televizyonda izlemiş şanslı nesle de selam olsun.

1. Lie To Me

Her bakışın, her hareketin, her tonlamanın, kısaca her şeyin bir anlamı vardır. Bir dönem TV2’de  yayınlanan dizide her şeyin anlamını çözen Dr. Cal Lightman’ın eşsiz yeteneğini izlemiştik. Diziyi uzun süre takip edenler, yine uzun süre gerçek hayata adapte olmakta güçlük çekmişlerdir. Davranışların analizlerini öğreten bir tür ders niteliğindedir bu dizi. Aşkım Kapışmak’ın yurt dışı şubesinde baş rolde Tim Roth yer almıştı.

Mustafa Sercan Aydın
İçerik Editörü / TDK Amiri

Stranger Things’ten Kamera Arkası Video Yayınlandı

önceki yazı

Komedi Filmleriyle Tanınan Türk Oyuncuların 5 Dram Filmi

Sonraki Yazı

Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

Yorumlar

Yoruma Kapalı.

Daha Derleme