mizahgastesi bardak
Derleme

Türk Televizyonundan Umudunuzu Kesmeyin En iyi 5 Yerli Dizi

0

Türk televizyonundan umudunuzu kesmeyin. En iyi 5 yerli diziyi sıralayacağımız yazımızda, komedi, suç-polisiye, drama türünde ki 5 yerli dizi bulunuyor.

5. Kardeş Payı

Ahmet Kural, Murat Cemcir ve Seda Bakan’ın başrollerinde olduğu komedi dizisidir. Selçuk Aydemir’in yazıp yönettiği dizi, dünyaya barış ve mutluluk getirmek isteyen sıhhi tesisatçı kardeşlerin hikayesini ele alıyor. Bu amaç doğrulusunda emekli mühendis olan babalarının başaramadığı borla çalışan motoru kardeşler yapmaya çalışır. 2 sezon toplam 35 bölüm olan dizimiz, yerli diziler açısından başarılı bir yapımdır.

4. Behzat Ç.

Erdal Beşikçioğlu, Fatih Artman, İnanç Konukçu’nun başrollerinde olduğu, polisiye dizisidir. Bir Ankara polisiyesi adı altında yayına giren Behzat Ç. Emrah Serbes’in kaleminden çıkmıştır. Cinayet büroda çalışan kuralsız bir amir, yanındaki arkadaşlarıyla birlikte cinayetleri çözer. Televizyonda 96 bölüm yayınlanan dizi, BluTV platformunda da 9 bölüm olarak yayınlandı.

3. İşler Güçler

Modern muzip yalanlar etiketiyle yayınlanan dizinin başrollerinde; Ahmet Kural, Murat Cemcir, Sadi Celil Cengiz yer alıyor. Yine Selçuk Aydemir’in yazıp yönettiği dizi, 3 farklı oyuncunun kendi bağımsız filmlerini çekmek için girdikleri kısır döngünün trajikomik hikayesini konu ediyor. Toplam 41 bölüm süren dizi, özellikle benim çok severek, beğenerek izlediğim bir dizidir.

2. Leyla ile Mecnun

Burak Aksak’ın yazdığı, Onur Ünlü’nün yönettiği absürt komedi dizsidir. Başrollerinde Ali Atay, Ezgi Asaroğlu bulunana dizinin oyuncu kadrosunda ise; Serkan Keskin, Ahmet Mümtaz Taylan, Cengiz Bozkurt, Osman Sonant yer alıyor. Toplamda 3 sezon süren dizi, 17 Haziran 2013 tarihinde yayımlanan 103. Bölümün ardından dizi yayından kaldırılmış ancak 27 Ocak 2014 günü 104. ve son bölüm yayınlanmıştır. Uzun soluklu ve güzel bir yapım olan Leyla ile Mecnun listemizde yer almaya hak kazandı.

1. Ezel

Listemizin 1 numarası Ezel, bir intikam hikayesi olan Ezel’in konusundan kısaca bahsetmek gerekirse; Yıllar önce en yakın dostlarında ve sevdiği kadın tarafından ihanete uğramış bir adam, intikam için tekrar geri döner. Kerem Deren ve Pınar Bulut’un yazdığı, Uluç Bayraktar’ın yönettiği dizi toplamda 71 bölüm sürmüştür. Kenan İmirzalıoğlu ve Tuncel Kurtiz’in başrollerinde bulunduğu dizide, Cansu Dere, Barış Falay, Sarp Akkaya ve Yiğit Özşener’de oyuncu kadrosunda bulunuyor.

En iyi 5 yerli dizi listemizin sonuna geldik. Sizlerde önerdiğiniz yapımları yorumlar kısmında belirtebilirsiniz. Keyifli seyirler.

Ahmet Çiçek
Yeni Nesil i9 Yazar / Yerli Film Sorumlusu

Netflix, En Çok İzlenen Yapımlarını Açıkladı

önceki yazı

Quentin Tarantino Filmlerinin Ufak Detayları

Sonraki Yazı

Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

Yorumlar

Yoruma Kapalı.

Daha Derleme