mizahgastesi bardak
Derleme

Türk Yapımlarında Raconun Üstatları

0

Ülkemizde neredeyse her gün yeni bir mafya ve racon dizisi başlıyor. Bu dizilerden bazıları sevilip yollarına devam ederken, bazıları da muhtemelen yeteri kadar mafya olmadıkları için ekrana veda ediyorlar. Kurtlar Vadisi dizisiyle büyük bir ivme kazanan mafya furyası hız kesmeden devam ediyor. Biz de bugün yakın tarihli dizi ve filmlerimizdeki mafya ve racon kesme ustalarını araştırdık ve bir araya getirdik. Keyifli okumalar…

Yusuf Miroğlu

Deli Yürek: Bumerang Cehennemi filmi konusu ve başrol oyuncuları - Son  Dakika Milliyet

Deli Yürek dizisinin kahramanı olan Yusuf Miroğlu’yla başlayalım. Dizi adından da anlaşılacağı üzere cesur bir kahramana sahip. Tehlikelere korkusuzca atlayan ve delikanlılığıyla bilinen Miroğlu, dizinin yayınlandığı dönemde epeyce konuşuldu. Başrollerini Zeynep Tokuş ve Kenan İmirzalıoğlu‘nun paylaştığı dizi 1998’de televizyon hayatına başladı ve 4 sezon sürdü. Mafya dizilerine olan ilgi Kurtlar Vadisi‘yle başlasa da Deli Yürek dizisi başlayacak olan birçok yapıma ilham oldu. Kim bilir belki Kurtlar Vadisi’ne bile.

Ramiz Dayı

Biraz Nostalji Biraz Güzelleme Tadında, Ezel Denince Aklımıza Gelen 18 Şey

Usta oyuncu Tuncel Kurtiz‘in efsanevi karakteri Ramiz Dayı’ya listemizde yer vermesek olmazdı. Öğütler vererek ağır ağır konuşması hala kulaklarımızda olan Ramiz Dayı, Türk televizyon tarihinin izleri silinemeyecek dizi karakterlerinin başında geliyor. Ezel dizisi zaten tüm hikayesi, karakterleri ve oyuncularıyla ekran hayatını reyting rekorları kırarak tamamladı. Ramiz Dayı da Tuncel Kurtiz’in ölümsüzleştirdiği bir karakter olarak dizi tarihimizdeki yerini aldı.

Ali Osman

Şener Şen Filmlerinde İçimizi Burkan Replikler

Şimdi bahsedeceğimiz yerli yapımımız Kabadayı adında bir film ve kadrosunda ise Şener Şen, Kenan İmizalıoğlu, Aslıhan Tandoğan, İsmail Hacıoğlu ve Rasim Öztekin gibi başarılı oyuncular yer alıyor. Şener Şen’in ne kadar iyi bir aktör olduğuu bir kez daha gördüğümüz film dram türünde. İzleyici tarafından oldukça sevilen film tam olarak bir mafya ve racon filmidir.

Sekiz

Sekiz Kıvanç Tatlıtuğ - atv

Ezel dizisinin Ramiz Dayı dışında bir başka racon kesen karakteri ise Kıvanç Tatlıtuğ‘un canlandırdığı Sekiz karakteridir. Diziye Ramiz Dayı’yı öldürme planlarıyla dahil olan ve adeta ekranlarda fırtınalar estiren Kıvanç Tatlıtuğ, bu dönemde karakteri gereği yaptığı imaj değişikliğiyle de tüm ilgiyi üzerine çekti. Dizide Kenan İmirzalıoğlu‘nun hayat verdiği Ezel karakteriyle kavgası televizyon tarihine damga vurdu.

Polat Alemdar

Kurtlar Vadisi'nin Polat Alemdar'ı bombayı patlattı! İşte yeni dizisi

Kurtlar Vadisi‘nin başrol karakteri Polat Alemdar, sadece dizinin değil; tüm ülkenin mafya ihtiyacını tek başına karşılamıştır. Dizi boyunca defalarca saldırıya uğramasına rağmen asla ölmemesi nedeniyle “Ölümsüz Adam” unvanına sahip olmuştur. Kendine has konuşma tarzı, babacan tavrı ve ülke çıkarlarına bağlılığıyla çok büyük bir hayran kitlesine sahip olan Polat Alemdar da, yıllar geçse de unutulmayacak dizi karakterlerimizden biridir. Umut Tabak’ın seslendirmesiyle ise çok farklı bir havaya bürünmüştür.

Melike Zehra Karadeniz

HBO, Elon Musk’ın SpaceX Şirketi İle İlgili Bir Diziyle Karşımıza Çıkacak

önceki yazı

Komedi Filmi İzlemek İsteyenlere Yeni Tavsiyeler

Sonraki Yazı

Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

Yorumlar

Yoruma Kapalı.

Daha Derleme