0

7 Ocak 2020 itibariyle yayın hayatına başlayan Tutunamayanlar dizisi yayınladığı ilk fragmanla da dikkatimizi çekmeyi başarmıştı. Profesyonel oyuncu kadrosu, absürt komedisi, hikayesi ve tüm bütünlüğüyle seyircilerin dikkatini çeken Tutunamayanlar, yükselen grafiğini halen koruyor. Biz de Mizah Gastesi olarak bu grafiği incelemeye karar verdik.

Oyuncu Kadrosu

Başrolünde Tarık karakterine hayat veren Doğu Demirkol ve esas kadın rolünde İrem karakterini canlandıran Ece Çeşmioğlu yer alıyor. Zafer Algöz, Barış Lütfü, Şinasi Yurtsever, Asuman Dabak, Hande Katipoğlu, Yeliz Kuvancı, Bora Akkaş ve Dilek Çelebi de yardımcı rollerde yer alırken, Bülent Çolak ve Arda Kural da dizinin vazgeçilmez isimlerinden oldu.

Dizinin Konusu

Bir kitap uyarlamasıyla ilgisi olmayan dizi; tutunamamayı, tutulan dalın elde kalmasını, tutunmanın bir hayat tarzı oluşunu ve bu hayat tarzına uymayanların da tutunamamasının doğal oluşunu anlatıyor. Dizi; kanatlanmış ama uçamamış bir ilham perisi, şair olmuş ama fular yerine kaşkol sarmış sanatçı, fakir olmak isteyen ama parası parayı çeken ve hep zengin kalan yağız bir delikanlı, sevdiğini etkilemek isteyen ama hiçbir işe tutunamayan bir başrolden oluşuyor.

Tutunamayanlara Tutunanlar

Dizi geniş bir izleyici kitlesine sahip. Televizyonun yerini yavaş yavaş internete bıraktığı dönemde YouTube mecrasında da milyonlar izlenen dizinin bölümleri televizyonda da sevenleri tarafından izleniyor. Her bölümünde kadına şiddet, silahlı çatışma veya bilumum suç unsurlarından oluşmadığı için alınan her reyting de helaldir.

Tutunamayanlar Bir Başlangıç

Leyla ile Mecnun dizisinin sevenleri Tutunamayanlar dizisiyle ilgili birçok bağlantı kurdu. Bazı karakterlerin benzer yönlerini işaret etti. Absürt komedi türü altında yetişen iki dizi de tabii ki ortak noktalara sahip olacaktır. Neticesinde Leyla ile Mecnun zamanının en iyi dizilerindendi ve bitti. Şimdi Tutunamayanlar başladı ve muhtaç olduğumuz absürt komediyi bizlere getirdi. Önemli olan gülmek. Neşeyle kalın. Bu arada Kaan Boşnak tarafından dizi için yapılan müthiş şarkıyı da sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Mustafa Sercan Aydın
İçerik Editörü / TDK Amiri

Sinema ve Tiyatroya Uzun Bir Aradan Sonra Kavuşuyoruz

önceki yazı

Dağ 2 Ekibi YouTube Geyikleri İle Karşımıza Çıkıyor

Sonraki Yazı

Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

Yorumlar

Yoruma Kapalı.