mizahgastesi bardak
Derleme

Ünlü Oyuncuların Yer Aldığı Video Klipler

0

Video Klipler, kulaklarımızla algıladığımız şarkılara görsel zenginlik katıp onları daha farklı yorumlayabilmemizi sağlar. Bazıları, şarkının enerjisini yansıtırken bazıları da bir hikâye anlatır. Hikâye anlatanlar için de ünlü oyuncuların oyunculukları devreye girebilir. Biz de sizin için bu klipleri derledik.

Ozbi – Popüler Fetiş (Serserilik ve Şiir)             

Ozbi’nin (Onur Dursun) resmen her yerinde olduğu bu klipte şarkıya da adını veren popüler fetişten bahsediliyor. İnsanların birbirinden uzaklaşıp popüler kültürün istediği şey olmasını rahat bir şekilde gözlemlediğimiz klipte Ozbi’ye eşlik eden oyuncular: Ahmet Mümtaz Taylan, Devrim Yakut, Bülent Emrah Parlak, İpek Bilgin ve daha fazlası. Videonun açıklama kısmından detaylara ulaşabilirsiniz. “Kurtul popüler fetişten!”

Doğukan Manço ve Tuğba Yurt – Sakin Ol

Oldukça eğlenceli ve güzel mesajlar veren şarkıda yine bir o kadar eğlenceli ve güzel mesajlar veren bir dizi olan Kardeş Payı’nın oyuncuları, hatta karakterleri yer alıyor. Zaten dizide kardeşler aslında Dünya’yı kurtaracak bir icadın peşindeydiler. Klipte ise aslında o gücün müzikte olduğunu da görebiliyoruz. Aynı zamanda Ahmet Kural daha önce Yücel Arzen ve Devrim Gürenç’in İki Alyans adlı şarkısının klibinde de yer almıştı.

Grup Vitamin – İsmail (1992)

Piksellerin bile kaliteli olduğu zamanlar…

Yıl belirtmemizin sebebi bu şarkıya bir devam çekilmesidir. Bize ilk şarkı gerekiyor çünkü o dönemin enerjisi ve grubun kaynayan kanı oldukça dikkat çekici. O dönemin gündemine göndermelerin de yer aldığı şarkıda “bizim İsmail” dedikleri kişiye ise klipte Ata Demirer hayat vermişti.

Ceza – Sevgi İşleyin

Bize aslında yıllar için de o kadar da gelişmediğimizi resmen şarkının sözlerinde gençlere “şiddetten, uyuşturucudan, tacizden, gasptan, terörizmden” uzak durmalarını öğüt ediyor. Ne yazık ki şarkının yeterince dinlenmediğini düşünmemek çok zor. Klipte bu anlamlı projeye eşlik eden oyunculardan bazıları ise: Kıvanç Tatlıtuğ, İlker Ayrık, Zeynep Çamcı, Murat Evgin (Rıza Baba) ve Mehmet Akif Alakurt (Maraz Ali).

Son Feci Bisiklet – Bilirim

Yakın zamanda çıkan şarkıdaki pozitif enerjiyi ilk saniyeden hissetmeye başlıyorsunuz. Tüm günün yorgunluğunu atabileceğiniz ya da bir hafta sonunda sizi sakin ve mutlu bir şekilde uyandıracak şarkının klibinde daha önce Komedi Türkiye programında da beraber çalışmış olan Derya Karadaş ve Haki Biçici ve grubun üyeleri yer alıyor. Müzik kadar duygu dolu ve soft bir yapıya sahip şarkı klibi, çıktığı andan itibaren hem grubun fanlarını hem de müzikseverleri tatmin etmiş gibi duruyor.

“Ben yabancı film seviyorum. Yok mu bana da bir şeyler?” diyorsanız Mizah Gastesi farkıyla güzel bir ekstra paylaşmak istiyoruz.

Paul McCartney – My Valentine

Mum ışıklarının aydınlattığı bir yemek masasından çiftleri sakin bir dansa kaldırabilecek güçte olan şarkıya Natalie Portman ve Johny Depp eşlik ediyor. Aslında çok anlamlı bir eşlik ediş bu çünkü şarkının sözlerini işaret diliyle gösteriyorlar ve müziği duyma engelli insanlarla da buluşturuyorlar.

Hadi bir tane de bizden olsun.

Elton John – I Want Love

Yabancı şarkılarla pek haşır neşir olmayan insanların da hayatında en az bir kere ismini duyduğu ünlü isimlerden olan Elton John’un 2010 çıkışlı bu şarkısının klibinde hepimizin aslında birer süper kahraman olabileceğini kanıtlayan Robert Downey Jr. yer alıyor. Klibin başladığı yerde bitmesi de aşkı arayan insanlara bir mesaj mıdır bilemeyiz ama güzel insan, güzel müzik ve neticesinde güzel bir iş görüyoruz.

Sizin için derlediğimiz video klipler bu kadardı. Peki sizin bu derlemede gördüğünüz en iyi klip ya da görmek istediğiniz klip hangisiydi? Yorum kısmında düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz. Eğer uzun bir video klip tadında film izlemek isterseniz Uğur Bakım’ın yazdığı birbirinden farklı senaryolara sahip Bollywood filmlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Mustafa Sercan Aydın
İçerik Editörü / TDK Amiri

Aksiyon Filmlerinde Üzücü Anlar

önceki yazı

Avrupa Sinemasına Taş Çıkartacak Rus Filmleri

Sonraki Yazı

Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

Yorumlar

Yoruma Kapalı.

Daha Derleme