mizahgastesi bardak
Derleme

Unutulmaz 6 Dizi Jeneriği

0

Türk dizi sektöründe unutulmazlar arasına giren ve gönüllere taht kuran 7 dizi ve jeneriğini sizler için derledik.

6) Behzat Ç.

Sıradan bir polisten çok fazlasıydı Behzat amirimiz bizim için. İçimizdeki isyanın ete kemiğe dönmüş haliydi. Sadece o değil, Akbaba, Hayalet, Harun, Memduh Başgan, Ercüment Çözer derken hepimiz bir parçamızı bulmuştuk onlarla. Uzun yıllar sonra 4. sezon ile karşımıza çıktığında daha ilk bölüm jeneriğini izlerken bile tüylerimiz diken diken olmuştu.

5) Yaprak Dökümü

Duruşundan asla taviz vermeyen Ali Rıza Bey ve onun her şeylerinden ödün veren ailesinin hikâyesini izlediğimiz bu yapımın tekrarları bile yeni bazı dizilere fark atıyor. Ne desek yetersiz kalır, kısaca ağzımızın tadı kaçmasın dedikçe ağzımızın tadı kaçıyor.

4) Leyla İle Mecnun

Normal insanlar için izlediği bir dizi onun tercihidir. Ancak Leyla İle Mecnun izleyicisi için bu iş öyle değildir. Bilakis yaşam felsefesi hatta mecburiyetidir. Ayrıca sakin kafayla değil bambaşka bir kafayla izleyince kafamızda bir şeyler yanmaya başlıyordu.

3) Aşkı Memnu

Meşhur geyik muhabbetler vardır. Mesela, ‘nerede o eski bayramlar?’ gibi. işte bu dizi efsanelerin en başında gelmekte ve her seferinde ‘nerede o eski Aşk-ı Memnu’lar?’ sorusunu izleyiciye sorduruyor.

2) Muhteşem Yüzyıl

Hollywoodvari bir yapım var karşımızda. Türk dizi sektöründe resmen bir devrim yapmıştır. Özellikle de günümüzdeki tarih dizilerine yol açmış olsa da ister istemez içerisindeki ‘özellikle Hürrem’in entrikalarını’ mum ile aramaktayız.

1) Ezel

Geldik Türk dizi sektörünün ağır toplarından Ezel’e. İlk başta karışık gelse de izledikçe işin için de iş, oyun içinde oyun olduğunu görmekteyiz. Ömer’i Ezel yapan Ramiz dayı ve Eyşan ise apayrı bir içeriğin konusu olacak kadar büyük bir mesele…

Berk Şahingöz
İnceleme Yazar / Mıttar Adayı

Bağımlıları İçin Netflix’ten 5 Suç Belgeseli

önceki yazı

Dünyanın En Kötü Dizi Karakterleri

Sonraki Yazı

Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

Yorumlar

Yoruma Kapalı.

Daha Derleme