mizahgastesi bardak
Derleme

Verdiği Mesajlarla Unutulmayan Leyla ile Mecnun Replikleri

0

Leyla ile Mecnun 2011 yılında yani tam 10 yıl önce başladı ve efsane oldu. Diziyi efsane yapan bir çok faktör var. Biz de mesajlarla dolu Leyla ile Mecnun replikleri ile karşınızdayız. Siz de unutamadığınız Leyla ile Mecnun replikleri yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.

Peki Dünya’da vampirlik son buldu diyebilir miyiz? Hâlâ Dünya’da kanla beslenen ülkeler olduğuna göre bunu söylemek pek de mümkün olmasa gerek.

– at tv haber spikeri

Senin o ürettiğin silahlar yüzünden benim az kalsın kardeşim ölüyordu, senin ondan haberin var mı? Sen hiç akşamları düşünüyor musun, geceleri yatarken kimin kardeşleri ölüyor silahlar yüzünden diye?

– ismail abi

İskender: Biliyor musun İsmail? En çok sevdiği tatlı Mecnun’un tulumbadır. Tulumbanın hastası. Tulumbayı gördü mü dayanamaz.
İsmail: He, biliyorum. En ucuzu o çünkü.
İskender: Nasıl?
İsmail: Şimdi baklava dünya para ya İskender abi, o yüzden tulumba seviyor. Yoksa tulumba sevilir miymiş? Allah aşkına adı üstüne TULUM-BA. O yüzden hep Mecnun sana tulumba aldırırdı. Derdi ki: “Babamın cebinde parası yoktur. Şimdi babam üzülür, alamazsa kırılır.” O yüzden hep tulumba aldırırdı sana. Çünkü çok güzel bir çocuk yetiştirdin İskender Abi.

Seviyorsan üzme, sevmiyorsan oynama!

– iskender ç.

Kibirinizde Boğulacaksınız

Yavuz: Bu gece bize ev sahipliği yapan saygıdeğer iş adamımıza… Kendisini tanımıyorum ama herhalde böyle çok parası olanlara saygıdeğer deniliyor değil mi öyle bir şey deniyor. Çok parası olunca daha saygıdeğer oluyor galiba. O saygıdeğer iş adamımıza ben bir şey demek istiyorum. Hacı neyin peşindesin yaa? Yani ne bu oryantalist tavır? Oryantalist kelimesini de bilmiyorum aslında, iki kişi konuşuyordu. Ben hazır çıkmışken satayım dedim. Hani siz de yapıyorsunuz ya, bir yerde bir şey duyuyorsunuz hemen böyle yapıştırıyorsunuz. Ya valla buradan çok zavallı görünüyorsunuz. Gerçekten bütün o hırslarınız, böyle çıkarınız için birbirinizin yüzüne yalandan gülmeleriniz ve en yakınlarınızın bile arkalarından iş çevirmeleriniz, sanki böyle kafanıza taç takılacakmış gibi gecenin en güzeli olmaya çalışmalarınız, kuytularda köşelerde çok bilmiş davranıp kız tavlamaya çalışmalarınız… Gerçekten böyle davetlerde bulunan insanların egolarını böyle üst üste koysak herhalde Ay’a tırmanırız be.
İsmail: Yürü be Yavuz helal olsun!
Yavuz: Eyvallah İsmail. Kusura bakmayın ben böyle çıkıp konuşmak zorundayım çünkü ben düşüncelerimi başka türlü ifade edemiyorum. Mesela onları bir resme aktaramam ben. Aktarsam da dönüp bakmazsınız zaten. Çünkü sizin tek derdiniz kendi çıkarlarınız. VE KUSURA BAKMAYIN KİBİRİNİZDE BOĞULACAKSINIZ!

Vantilatörü serbest bırak. Dönerse serindir, dönmezse hiç serin olmamıştır.

– Mecnun ç.

Her şey kendi yaşanmışlığıyla güzel.

– iskender çınar
Mustafa Sercan Aydın
İçerik Editörü / TDK Amiri

Kültleşmiş Bir Baş Yapıt: Hayvan Çiftliği

önceki yazı

Netflix, 2021’de Yayınlayacağı Filmlerin Yer Aldığı Bir Video Yayınladı

Sonraki Yazı

Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

Yorumlar

Yoruma Kapalı.

Daha Derleme