mizahgastesi bardak
Derleme

Yakın Arkadaş Grubuna Dahil Olmasını İsteyeceğiniz Karakterler

Arkadaşlık öyle kolay bulunan bir şey değil, bulunduğunda da vazgeçilmemesi gerekiyor. Öyle ki aynı esprilere gülen, en zor gününüzde yanınızda olan arkadaşlarınıza benzeyenleri ekranlarda görünce mutlu oluyorsunuz. Ekranda sevdiğiniz keşke arkadaşım olsa diyebileceğiniz bazı karakterleri derledik. 

Hayalet 

Behzat Ç

Aslında Behzat Ç. gerçek olsun isterdik. Kendimizi kandırmaya da gerek yok amirim siniriyle, kafasına göre hareket etmesiyle uğraşmak zor olurdu. Sürekli küfür etmesi de var tabi … Hayalet güzel adam bir kere, mülayim bir arkadaş, sevdi mi sonunu hiç düşünmezdi. Zaten kimse onu görmediği için hayalet olmuştu. Oralet seven adamdan zarar gelmezdi zaten. 

Ziya 

Neşeli Günler

Hep aynı şeyleri konuşan sıkıcı akrabadan kurtulmak içi ilaç gibi gelirdi Ziya amca. İstediği kadar ipsiz sapsız olsun, palavracı olsun. Yeter ki renklendirsin sıkıcı akşamları. Oturup sabahlara kadar sıkılmadan sohbet edeceğinizden hiç şüphemiz yok. 

Joffrey Baratheon 

Game of Thrones

Ergen kral. Gerçek hayatta elinize geçse, mahalledeki arkadaşlarınızla  toplanıp döverdiniz. Ama birlikte samimi bir arkadaşlık kurduğunuzda milleti sonuna kadar sinir edebilirdiniz. Sonunda arkadaşlık kurduğunuz için her türlü entrikanın da kesinlikle içinde olurdunuz. 

İsmail Abi  

Leyla ile Mecnun

Herkes bir İsmail Abisi olsun ister ama kimse İsmail Abi olmak istemez. Düzeni eleştiren sonunda kayıp eden abimiz. Az ile yetinmeyi bilen saf ve çıkarsız seven en önemlisi yalan söylemeyen Senin ağzından çıkanla kulağının duyduğunu tuttuğunun aynı yerde kesişmesine rağmen algılamamakta çok isyankarsın.” diyen bir adamla kim arkadaşı olmak istemez.

Tony Soprano 

The Sopranos

Aslında evlat olsa sevilmeyecek, hatta yanınızda tutmayacağınız bir adam. Ama gerçek bir arkadaşlık ilişkiniz olsaydı birlikte yer yerinden oynatır, demiri toz ederdiniz. 

Barney Stinson 

How I Met Your Mother

Barney kankalık kavramının vücut bulmuş halli ve gıcık bir tip. Sıkı dostlar, aynı şeylere güler ve birbirlerini her daim kollar. Barney ile sıkılmak mümkün değil. Çevrenizdeki kadınları Barney’den uzak tuttuğunuz sürece  mezara kadar dost kalabilirsiniz. 

Siz hangi dizi ya da film karakteri ile arkadaş olmayı isterdiniz.  

Uğur Bakım
Detay Ustası / Tarantino Reis

Hollywood Neden Artık Christina Ricci’ye Rol Vermiyor?

önceki yazı

Bir Tane Yetmez Deyip Seriye Bağlamış Yerli Komedi Filmleri

Sonraki Yazı

Yorumlar

Yoruma Kapalı.