mizahgastesi bardak
Derleme

Yaramaz Dostlarımız Kedilere Sevgimizi Artıracak Filmler

Kediler dünyanın en sevimli canlılarından ve her hallerini görmeye bayılıyoruz. Başrollerinde kedilerin yer aldığı yapımlarla gününüzü neşelendirin. Kedilerle güzelleşen filmleri sizler için derledik. 

Keanu

İki kuzen, bir suç patronunun minicik kedisi hayatlarına girdiğinde, onu geri almak isteyen çetelerden tetikçilere kadar birçok suçluyla yüzleşmek zorunda kalır. Keanu‘yu kurtarmak hem çok zor hem de çok komik bir aksiyona dönüşür. Dünyanın en sevimli yavru kedisi bu filmde başrolde.

Sokak Kedisi Bob 

Uluslar arası satış rekorları kıran kitaptan ve gerçek bir hayat hikâyesinden esinlenen filmde, evsiz ve rehabilitasyonda olan bir adamın bir sokak kedisiyle karşılaşıp arkadaş olunca hayatının nasıl değiştiğini izliyoruz. Film için birçok kedi seçilmesine rağmen, çoğu sahnede kedi Bob‘un kendisi yer alıyor. Bu film yeni bir sayfa açmayı düşünenlere şiddetle tavsiye ediyorum.

Nine Lives 

Filmde işkolik bir adam olan Tom Brand, kızının doğum gününde ona aldığı kedi ile birlikte bir kaza geçiriyor. Başarılı iş adamı birdenbire kendisini kedisinin vücuduna hapsolmuş olarak buluyor. Komadaki vücudundansa küçük, tüylü kedinin vücudunda sıkışıp kalan karakter ailesini kedinin gözlerinden görmeye başlıyor. Hayatı farklı bir bakış açısıyla değerlendirmeye başlayan Tom, ailesinin değerini daha iyi anlamaya başlıyor. 

Kedi

Tatlı mı tatlı bir belgesel izlemek isterseniz, Ceyda Torun‘un hem Türkiye’de hem de dünyada çok sevilen bu yapımını mutlaka izlemelisiniz. Her birinin bambaşka bir karakteri olan sokak kedilerinin hayatını, birbirinden güzel İstanbul mazaralarıyla izlerken sürekli gülümseyeceğinize eminiz. 

Duma

Bu sefer büyük kedilere dönüyoruz. Yetim bir çita, Güney Afrika’da yaşayan küçük bir çocuğun en iyi arkadaşı ve evcil hayvanı olur. İkili o kadar yakın arkadaş olurlar ki uyumaya bile birlikte giderler. Birlikte atıldıkları macerayı izlerken hem çok duygulanacak hem de çok etkileneceksiniz. 

Kötü Kedi Şerafettin 

Karikatürist Bülent Üstün’ün efsane çizgi romanının İnsan değil ama müsveddesi olan Şerafettin Anima İstanbul tarafından sinemaya uyarlanmış hali 2016 yılında vizyona girmişti. Mehmet Kurtuluş ve Ayşe Ünal tarafından yönetilen Kötü Kedi Şerafettin filmi karakterin İstanbul sokaklarındaki maceralarını konu alıyor.

Uğur Bakım
Detay Ustası / Tarantino Reis

‘Eee Sonra?’ Dizisinin İlk Bölümü Yayında!

önceki yazı

Kalp Hırsızı Dizi: Lupin

Sonraki Yazı

Yorumlar

Yoruma Kapalı.