mizahgastesi bardak
Haber

Yarın Türkiye’de Sinema Salonları Yeniden Açılıyor!

Yarın ülkemizde sinema salonları yeniden açılıyor. Merakla beklenen; Nuh Tepesi, İnception, Tenet gibi filmler bu ay seyirciyle buluşacak. Haziran ayında ülkemizde normalleşme adımlarının atılmaya başlamıştı. Bununla beraber Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu tarafından sinema salonlarının gerekli tedbirler alınarak 1 Temmuz’da yeniden açılabileceği duyuruldu. 1 Temmuz’da gerekli tedbirler alınamadı. Birçok filmin vizyon tarihinin de ertelenmesi nedeniyle birkaç sinema salonunun dışında sinema salonları kapılarını kapalı tutmaya devam etti. Yarından itibaren ülkemizin birçok yerinde sinema salonları yeniden açılacak.

Yarın Türkiye'de Sinema Salonları Yeniden Açılıyor!

Sinema salonlarının açılmasıyla ilgili CGV Mars Cinema Group COO’su Nurdan Ulu Horozoğlu: “CGV Mars Cinema Group olarak, sinema salonlarımızı 7 Ağustos Cuma itibarıyla yeniden sinemaseverler ile buluşturuyoruz. Mart ayından bu yana salgınla mücadele kapsamında kapalı olan sinema salonlarında, sinemaseverlerin gönül rahatlığıyla film keyfini yeniden yaşayabilmesi adına Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı’nın salgınla mücadele kapsamında belirlediği tüm kural ve tavsiyelere uyarak uzun süredir çalışıyoruz. Beyaz perdede film izleme ve film heyecanını yaşamanın farklı ve başka ortamlarda deneyimlenemez bir tecrübe olduğunun da farkındayız’’ şeklinde açıklamalarda bulundu.

Yarın Türkiye'de Sinema Salonları Yeniden Açılıyor!

Sinema salonlarının açılmasıyla beraber sinema salonlarında Bayi Toplantısı, Müslüm, Ayla, Küçük Şeyler, Nuh Tepesi, Baba Parası, Eltilerin Savaşı, Sabit Kanca, Zengo, Rafadan Tayfa: Göbeklitepe ve Türk İşi Dondurma gibi son yıllara damgasını vurmuş yerli filmler yeniden vizyonda yer alacak. Captain Marvel, Parazit, Bloodshot, Yeni Baştan, Burası Cennet Olmalı, The Gentlemen ve Robin Hood da yine vizyondaki yerini alacak. Bu şekilde vizyonda hem yerli hem de yabancı kaliteli filmlerle buluşmuş olacağız. Ayrıca Beyoğlu sineması da yarın kapılarını “Şehre Dönüş” başlıklı özel bir film seçkisiyle yeniden açacak.

Yeniden sinemalarla buluşmanın sevincini yaşarken vizyonda yerini alacak filmlere bol gişeler diliyoruz.

Ferdi Çelik
Atanamayan Muhabir / Gastronot

Futbolsuz Günler İçin En İyi 5 Netflix Futbol Belgeseli

önceki yazı

Başka Sinema Ayvalık Film Festivali İptal Edildi

Sonraki Yazı

Yorumlar

Yoruma Kapalı.