mizahgastesi bardak
İnceleme

Yerli Yapımların Kulağına Fısıldayan Adam: Murat Soner

0

Dizi ve film tutkunuysanız muhtemelen Murat Soner‘i duymuşsunuzdur. Fakat belki bilmeyenleriniz olabilir düşüncesiyle onunla ilgili bir yazı kaleme almak istedik. Murat Soner dizi ve film eleştirmenliği yapıyor ancak onu farklı yapan kendine has üslubu ve espritüelliği. Kendi Youtube kanalından yayınladığı dizi ve film analizi videolarıyla önemli bir takipçi kitlesine ulaşan Soner’le ilgili detaylara inelim.

Radyoculuk

MURAT SONER | X RADIO TURKEY -

Murat Soner’in uzun bir radyo programcılığı geçmişi var. Pal Fm ve farklı radyolarda çalışan Soner, radyoculuk yaptığı dönemde telefon şakalarıyla herkesi güldürmeyi başardı. Daha sonra radyo sektörü teknolojik ilerlemelerle geride kalınca Murat Soner de radyoyu bırakıp Youtube‘a adım attı. Bu haber radyoda kendisini dinleyen ve takip eden kitleyi üzmüş olsa da Youtube’daki başarısını kanıtlayarak daha büyük kitlelere hitap edebildi.

Youtube ve Murat Soner

? @muratsonerofficial - Murat Soner - Tiktok profile

Şu sıralar kendisi birbirinden klişe yaz dizilerimize ve risk alınmadan yapılan filmlerimize yaptığı haklı eleştirileriyle hepimizin yüreğine su serpiyor. İstekle doğru orantılı olarak daha çok yerli dizileri analiz ettiği videolar yapsa da yabancı dizi ve filmlere kanalında yer veriyor. Dizileri ti’ye alan videolar yapmasının ardından takipçi sayısında ciddi artış olan Murat Soner’in şu anda YouTube’da 807 bin takipçisi bulunuyor. Takipçilerinin “Keşke RTÜK‘ün başına geçse” diye temennilerde bulunduğu Soner’in başarılarının devamını diliyor, Yasak Elma dizisinin analizini yaptığı YouTube videosuyla sizleri baş başa bırakıyoruz.

Dizi ve film inceleyen Murat Soner’i inceleyerek YouTube videolarına tepki veren YouTuber konumuna düşmemişizdir umarız.

Melike Zehra Karadeniz

2020 Yılında En Çok Kazanan 10 Aktör

önceki yazı

Ülkemizde 4 Eylül’den İtibaren Vizyonda Olacak Mulan’dan Yeni Bir Fragman Yayınlandı

Sonraki Yazı

Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

Yorumlar

Yoruma Kapalı.