mizahgastesi bardak
Haber

‘Yün Bebek’ BluTV’de!

0

Ümmiye Koçak’ın yazıp, yönettiği Yün Bebek filmi BluTV’de yayınlandı.

'Yün Bebek' BluTV'de!

Ümmiye koçak, kısa bir süre önce New York Avrasya Film Festivali’nden ödülle dönen filmin dijital platformlarda yayınlanması için çağrıda bulunmuştu. Usta oyuncu Ahmet Mümtaz Taylan, BluTV’yi konudan haberdar ettiğini belirtmişti. Çok geçmeden BluTV ” Anadolu Kadınları’nın gücüne güç katmak vazifemizdir. Sizinle hızlıca iletişime geçiyoruz. Kucak dolusu sevgiler” şeklinde yanıt vermişti. Ve bugün itibariyle de Yün Bebek, BluTV ekranlarında seyircisine ‘merhaba’ diyor.

Bu çağrıya umut olduğun için teşekkürler BluTV!

Yün Bebek, Mersin Toros Dağları’nda yaşayan yörük kadınların hayatını ve kadına şiddeti konu alıyor. İlk olarak 2012 yılında seyirci karşısına çıkan filmin oyuncu kadrosunda Arslanköylü Kadınlar Tiyatro Topluluğu üyeleri ve bölgede yaşayan köylü kadınlar yer alıyor. Mersin Arslanköy’de çekilen filmde kadına şiddet gibi bazı gerçekleri Anadolu Kadını’nın gözünden izliyoruz.

Filmin yolu açık seyircisi bol olsun. Ayrıca 2001 yılında “Arslanköy Kadınlar Tiyatro Topluluğu”nu kurarak köy kadınlarının yaşamlarına dikkat çekmeyi amaçlayan Ümmiye Koçak incelememize buradan ulaşabilirsiniz.

Ferdi Çelik
Atanamayan Muhabir / Gastronot

Çok Şükür: Death To 2020

önceki yazı

Netflix’ten Pijama Partilerinin Olmazsa Olmazı 5 Romantik Komedi Filmi

Sonraki Yazı

Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

Yorumlar

Yoruma Kapalı.

Daha Haber