mizahgastesi bardak
Derleme

Aşırı Etkileyici ve Rahatsız Edici Harikulade Filmler

0

Gerekli olan her duygu gibi, huzursuz olmak ve rahatsız hissetmek de tecrübelere katılması ve dozunda yaşanması gereken bir his. İzlerken bazen göğsünüze bir ağırlık girdiğini, bazen de bir gıcırtı gibi sinir bozduğunu hissedeceğiniz rahatsız edici filmler derlemimizde sizlerle.

4) The Skin I Live In (2011)

Almodovar’un yönetmen koltuğunda olduğu yapım; intikam, hırs, acı ve hak etmek gibi kavramları film boyunca sorgulatıyor ve ufak bir mide bulantısı yaratıyor. Başrolünde efsane oyuncu Antonio Banderas’ın oynadığı film kaçmaması gereken eserlerden.

3) Oldboy (2003)

Rahatsız edici kült filmler Oldboy

Amerikan uyarlaması da olan Oldboy aslında bir Kore yapımı olarak bilinse de bir Japon mangasından uyarlanmıştır. Baş karakterimiz kendini, hiç bilmediği otel tarzında bir hücrede bulur. Tam 15 yıl burada nedenini bilmeden tutsak kaldıktan sonra aynı şekilde nedensiz bir şekilde serbest bırakılır. Bu olayın peşine düşen ve intikamı kendi içinde kesinleştiren karakterimizin kendi yolu, başkasının intikamıyla kesişir. Bu kült filmi, yani orijinal versiyonunu kesinlikle izlemenizi öneririz.

2) Antichrist (2010)

Kesinlikle kafası çok farklı çalışan yönetmen Lars Von Trier’den huzursuzluğun korku filmi. Başrollerinde William Dafoe ve Trier’in vazgeçemediği oyuncusu Charlotte Gainsburg’un olduğu film, çocuklarını kaybetmenin acısını bir çiftlik evinde unutmaya çalışmak ile ilgili. Ancak bu çiftlik evi daha fazla olayın ortaya çıkmasına gebe. Sinematografi olarak sizi çok doyuracak bu filme bir şans verebilirsiniz.

1) Melancholia (2011)

Lars von Trier ve rahatsız edici filmler

Yine Lars Von Trier ve hemen bir yıl sonra bu şahane yapımla tekrar yönetmen koltuğuna geçiyor. Vazgeçemediği oyuncusunun yanına bir de şahane oyuncu Kirsten Dunst’ı ekleyen yönetmen, filmin aynı adını taşıyan ve Dünya’mıza yaklaşmakta olan başka bir gezegeni nefes keserek görselleştiriyor ve izlettiriyor. Depresyonu ve yavaş yavaş yok oluşu görsel bir şölen ile anlatan en iyi filmlerden birini mutlaka izlemenizi öneririz.

Sizin için derlediğimiz rahatsız edici filmler bu kadardı. Siz de bu derlemeye eklemek istediğiniz filmleri yorumlarda paylaşabilirsiniz. Dilerseniz derlememizdeki içerikler hakkındaki görüşlerinizi de yine yorum olarak bize iletebilirsiniz.

Diğer derleme yazılarımızı okumak için de buraya tıklayabilirsiniz.

Okan Bayülgen’in Rol Aldığı Birbirinden Kaliteli 5 Yapım

önceki yazı

Küresel Sinema ve Sektörel Etkileri

Sonraki Yazı

Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

Yorumlar

Yoruma Kapalı.

Daha Derleme