mizahgastesi bardak
Derleme

Beşinci Fesli, Altıncı Kavuklu Şevket Çoruh’un Unutulmaz Karakterleri

0

Bugün sizler için Şevket Çoruh’un canlandırdığı, 5 unutulmaz karakterini derleyeceğiz.

5. Canavar Gibi (Türk İşi Frankeştayn) / Gürbüz

Yerli sinemadan çıkan bir Frankeştayn. Ölü insanların parçalarından oluşturulan, yeni bir varlıktır Gürbüz. Bir nevi toplama insan da diyebiliriz. Şevket Çoruh’un canlandırdığı Frankeştayn Gürbüz; aykırı kişiliği ve daldan dala atlaması ile kendini öldürtüp, başka insanların organları ve parçaları ile tekrar dünyaya geliyor.

4. İnşaat / Sudi

Yalnızca 10 yılda bir gelen bir film. Emre Kınay ve Şevket Çoruh‘un başrollerini paylaştığı film, iki inşaat işçisinin, yapmaması gereken şeyleri yapma hikayesini anlatıyor. Heterokromi gözleri olan Sudi karakteri ise köyünden aşık olduğu kadının uğruna, İstanbul’a geliyor.

3. Aile Arasında / Neco

Türkiye’nin en çok izlenen komedi filmleri arasına yerleşen Aile arasında filminde; alkolik, çapkın ve asabi bir baba olan Neco’yu canlandırır Şevket Çoruh. Neco da sıradan bir düğünde, kızını gelin görür ve kendini uçsuz, bucaksız bir yalanın içinde bulur.

2. Çakallarla Dans / Kayınço Gökhan

Birçoğumuzun severek izlediği film serisi: Çakallarla Dans. “Mesele, çakal olmakta değil yeğen! Asıl mesele, çakallarla dans edebilmek” sloganını akıllara kazıtan Şevket Çoruh, Gökhan karakteriyle izleyicilerin gönüllerinde taht kurdu. Bira sevdalısı ve futbol tutkunu olan Gökhan karakteri oldukça samimi ve komik gelmişti.

1. Arka Sokaklar / Mesut Komiser

“Iğığığığı” gülmeleriyle trend olmuş karakter: Mesut Komiser. Yıllardır devam eden serüvende, belki de en sevilen karakter olan Mesut Komiser, oldukça sert mizaçlı ama bir o kadar da yumuşak kalpli bir karakterdi. Her yerli izleyicinin en az bir kere gördüğü bu karakter, yıllardır aynı şekilde televizyon ekranlarımızda.

Şevket Çoruh’un unutulmaz karakterlerini sizler için derledik. Keyifli okumalar ve keyifli seyirler dileriz.

Ahmet Çiçek
Yeni Nesil i9 Yazar / Yerli Film Sorumlusu

Yüreklere Dokunan 5 Ah Muhsin Ünlü Şiiri

önceki yazı

BluTV’nin Ortalığı Kasıp Kavuran Yerli Yapımları

Sonraki Yazı

Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

Yorumlar

Yoruma Kapalı.

Daha Derleme