mizahgastesi bardak
Derleme

Birbirinden Eğlenceli 5 Binnur Kaya Karakteri

Binnur Kaya, başarısını rol aldığı birbirinden kaliteli yapımlarla ve canlandırdığı her bir karakteri ile kanıtlamış bir oyuncudur. Komik ve saf karakterleriyle hepimizin sempatisini kazandı. Binnur Kaya‘nın hayran olduğumuz bir özelliği de; aslında çok utangaç bir yapıya sahip olmasına rağmen kamera karşısına geçtiğinde adeta devleşmesi ve canlandırdığı karakteri çıtaların üzerine çıkarması. Yetenekli oyuncunun izleyici tarafından çok sevilen ve her birinin komedi yapımı olmasıyla öne çıkan karakterlerini sizler için bir araya getirdik.

5. Nazire

Binnur Kaya Kimdir? - Biyografi | Fav10 | Favori Sosyal ...

Bir zamanların efsane dizisi Yabancı Damat‘la dikkatleri üzerine çeken Binnur Kaya, dizide Nazire karakterine hayat veriyordu. Deli dolu ve panik halleriyle güldüren Kaya doğal halleriyle hayatın içinden bir abla figürü çizdi. Kocası Ruşen’in başı beladan kurtulmadığı için ailesine karşı sürekli mahcup olan ve bunu oldukça komik bir şekilde yapan Nazire’yi saygıyla anıyoruz.

4. Hüsne

Aramızda Kalsın on Twitter: "Hüsne ve Hatçik sizce neden oynuyor ...

Binnur Kaya’nın Hüsne karakterini Aramızda Kalsın dizisi sayesinde tanıdık ve çok sevdik. Yemek yemeyi ve özellikle yeşil soğanı çok seven Hüsne iyi niyetli ve anaç bir yapıda. Ancak olayları çözmeye çalışırken iyice karıştırdığı için zaman zaman sorunlara yol açıyor. Gökçe Bahadır ve Caner Cindoruk‘un başrollerinde yer aldığı dizi 2 sezonluk ekran macerasına 2015’te veda etti.

3. Abiye Kuzu

Türk Malı ekranlara veda ediyor - Magazin Haberleri - Milliyet

Sitcom dizisi olan Türk Malı‘nda Şafak Sezer ile başrolü paylaşan Binnur Kaya, yarattığı Abiye karakteri ile izleyiciyi diziye çeken en önemli etkenlerden biri olabilir. Zira Binnur Kaya kadroda olmasa ilk birkaç bölümden sonra ekranlara veda edeceğini düşündüğümüz dizideki varlığıyla göz doldurdu.

2. Dilber Hala

Dosya:Dilber Hala D-Smart.jpg - Vikipedi

Efsaneleşmiş bir dizi karakterinden bahsetmek istiyoruz. Ülkemizin gelmiş geçmiş en iyi dizi karakterleri belirlense listenin ilk 5’inde kesinlikle yer alacak bir karakter olan Dilber Koçarslanlı‘nın her hareketi şahsına münhasırdı. Adana dili ve edebiyatını kendisinden öğrendik “hoşşik” ve “terledim haa” gibi replikleri hala dilimizde. Binnur Kaya imzası taşıyan karakter Avrupa Yakası dizisine sonradan dahil olmuş ve hepimizi kahkahalara boğmuştu.

1. Şahika Koçarslanlı

Avrupa Yakası Dizisine Ne Kadar Hakimsin? | Listeger

Listemize Diber Hala’yı ekleyip yeğeni Şahika’yı unutursak olmazdı. Zaten Binnur Kaya’nın Avrupa Yakası’ndaki asıl karakteri zenginliğin ve mütevazılığın(!) simgesi Şahika’ydı. Daha sonra yetenekli oyuncu Dilber Hala karakterine de hayat vererek dizide aynı anda 2 karakteri bizlere sevdirmeyi başardı. Hepimizi parasıyla döveceğinden emin olduğumuz Şahika Koçarslanlı moda ikonu olması yönüyle de kendine hayran bıraktı.

Melike Zehra Karadeniz

Merakla Beklenen ‘Mulan’ 4 Eylül’de Disney+’ta Yayınlanacak

önceki yazı

Tüm Mesajları ile Bayi Toplantısı Filmi

Sonraki Yazı

Yorumlar

Yoruma Kapalı.