mizahgastesi bardak
Haber

Disney Plus’ta Yayınlanacak Olan Hamilton Müzikalinden Fragman Yayınlandı

0

Lin Manuel Miranda‘nın yıldızı olarak yer aldığı  “Hamiltonmüzikali, Disney+‘ta yayınlanacak. Yakında film olarak da izleyiciyle buluşacak olan müzikal, Temmuz ayı içerisinde platformdaki yerini almış olacak. Müzikalin paylaşılan fragmanında hiphop müziği, sokak kültürü ve Amerika’nın kuruluşunun birleşimine tanıklık edecek olmamız bizleri fazlasıyla heyecanlandırıyor.  

Disney+’ta Yayınlanacak Olan Hamilton Müzikalinden Fragman Yayınlandı

Geçtiğimiz zamanlarda Disney, Hamilton’ın haklarını satın almış ve filme uyarlayacağını açıklamıştı. Lin Manuel Miranda, tıpkı müzikalin yıldızı olduğu gibi filmin de yıldızlığını üstleniyor. Salgın nedeniyle henüz filmin çekimleri plan aşamasında fakat Disney, müzikalin popülaritesini artırmak ve meraklandırmak amacıyla Broadway müzikalini filmleştirerek izleyicileriyle buluşturma kararı aldı. Hamilton müzikali, Disney+’taki izleyicileriyle buluşmak için hazır gibi görünüyor. 

Hamilton’ın konusu ise şu şekilde: Alexander 11 yaşında annesini kaybeder. Babası ise onları önceden terk etmiştir. Annenin ölümü ardından baba annenin mal varlığının peşine düşer ve Alexander beş parasız kalır. Alexander büyür, farklı yollardan para kazanmaya başlar ve avukatlıktan hazine bakanlığına kadar yükselmeye devam eder. Tüm bu olanlar  hip hop müzikleri eşliğinde bir arka plan ile sergilenir.  

2016 yılında Lin-Manuel Miranda, Daveed Diggs, Thomas Jefferson, Renée Elise Goldsberry, Leslie Odom, Jr., Christopher Jackson, Jonathan Groff ve Phillipa Soo‘nun yer aldığı, orijinal oyuncu kadrosuyla Richard Rodgers Tiyatrosu’nda çekilen bu versiyonun Temmuz ayının ilk haftasında Disney+’ta seyirciyle buluşması bekleniyor. Fragmanı ise buradan izleyebilirsiniz.

Ferdi Çelik
Atanamayan Muhabir / Gastronot

Bakış Açınızı Değiştirecek 5 Netflix Belgeseli

önceki yazı

On Parmağında On Marifet: Gupse Özay

Sonraki Yazı

Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

Yorumlar

Yoruma Kapalı.

Daha Haber