mizahgastesi bardak
İnceleme

On Parmağında On Marifet: Gupse Özay

0

Her projesiyle dikkat çeken ve elde ettiği başarı grafiğiyle tüm kadınlara rol model olan Gupse Özay‘dan bahsetmek istiyoruz. Radyo, televizyon ve sinema bölümü mezunu olan oyuncunun keşfedilişi arkadaşlarıyla çektiği “psikolog” adlı skeçler sayesinde gerçekleşmiştir. Daha sonra hem senaristliği hem de yönetmenliğiyle kendini kanıtlayan Gupse Özay’ın filmleri büyük izleyici kitlesi yaratmıştır.

Deliha

Deliha filminin konusu nedir? 2014 yapımı Deliha oyuncu kadrosunda ...

Gupse Özay’ın senaristliğini yaptığı ve başrol oynadığı Deliha 2014 yılında görücüye çıkmıştır, aynı zamanda oyuncunun sinema sektörüne giriş filmidir. Filmde Zeliha adlı saf bir genç kadının hayatı ve aşık olma süreci mizahi bir yolla ele alınmaktadır. Vizyona girdiği dönemde bir kesim seyirci tarafından olumsuz eleştirilere maruz kalsa da gişede 1.5 milyonu aşkın seyirciyi ağırlayarak önemli bir başarıya imza atmıştır. Bu başarının ardından Deliha 2 filmi için kolları sıvayan Özay, bu kez filmde hem senarist hem yönetmen hem de başrol olmasıyla ülkemizde kadın komedi oyuncuları adına bir ilki gerçekleştirmiştir. İlk filminden daha fazla izlenme alan film, gişede 2 milyon izleyiciyi geçmiştir.

Eltilerin Savaşı

Başrollerini Gupse Özay ve Merve Dizdar'ın paylaştığı “Eltilerin ...

Yönetmenliğini Onur Bilgetay‘ın üstlendiği filmin senaryosu ve başrolü yine Gupse Özay imzası taşıyor. 2020’de vizyona giren film izleyici tarafından yüksek puan aldı ve tam 4 milyon izleyiciye koşarken pandemi sürecinden dolayı 3.5 milyon izleyiciyle büyük bir başarıyı daha gözler önüne serdi. Filmde iki eltinin birbiriyle her konuda yarışmalarından dolayı ortaya çıkan olaylar anlatılıyor. Konusu itibariyle hem kadın hem de erkek izleyicinin dikkatini çeken film için Gupse Özay’ın ustalık eseri diyebiliriz. Bu filmden önce başka bir akrabalık mertebesi olan “Görümce” filmiyle de gönlümüzü çelmişti. Eltilerin Savaşı filminden bir sahneyi de burada gülmeniz için bırakıyoruz. Sinemada yeniden görüşmek üzere…

Melike Zehra Karadeniz

Disney Plus’ta Yayınlanacak Olan Hamilton Müzikalinden Fragman Yayınlandı

önceki yazı

Komedi ve Küfür İlişkisi

Sonraki Yazı

Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

Yorumlar

Yoruma Kapalı.