mizahgastesi bardak
Derleme

Kalbinize Dokunacak İlişkiler Üzerine Filmler

Aşk, evrensel bir dildir. Aşk temalı filmler ile bazen size ufak bir coğrafyada yaşanan bir aşkı içinizde hissedersiniz, bazen size yabancı bir kültürde aşkın nasıl yaşandığına şahit olursunuz. Romantizm dalgasına kapılır, karakterler için hüzünlenir veya sevinirsiniz. İçinizdeki romantik, çılgın ya da gözü kara aşık pervasızca yol alır başarılı bir aşk senaryosunun eşliğinde. Bu filmler içinde bazıları aşkı o kadar iyi işler ki diğer filmlerin arasından sıyrılır. İşte her aşığa ay ayrı hitap eden ve zamanın ötesine geçen aşk filmleri sizin için derledik. 

Her 

Kalbinize Dokunacak İlişkiler Üzerine Filmler

Sevginin sanallaştırıldığı, günümüze çok da yabancı olmayan bir gelecekte aşkın ve insanın doğasını, yalnızlığı, sevmeyi ve sevilmeyi başarıyla inceleyen Her, uzak ilişki yaşayan veya yaşamış olanların özellikle izlemesi gereken bir yapım. 

Bin-Jip 

Kalbinize Dokunacak İlişkiler Üzerine Filmler

Aşkın dili süslü kelimelerden mi oluşur yoksa aşkın dilini ortaya çıkaran sessizliğin hatta yalnızlığın içinde birinin yanında kendini evinde hissetmek midir? Mekandan, bedenden hatta sesten öte yaşanan bir aşkın öyküsünü anlatan film, türünün en sıra dışı ancak başarılı örneklerinden bir tanesi. 

Heartbeats

Kalbinize Dokunacak İlişkiler Üzerine Filmler

Bir partide gördükleri aynı adama aşık olan iki yakın arkadaşın üzerinden, aşkta ilahlaştırılan karşı tarafların ve aşkın bütünlükten çıkarak iki ayrı kişinin arzularına yaptığı yolculuğu Xavier Dolan‘ın sıra dışı anlatımıyla izlediğimiz film, eğlenceli bir izleme keyfi sunuyor.

Lake House 

Kalbinize Dokunacak İlişkiler Üzerine Filmler

Tuhaf bir zaman kaymasının başlattığı bu aşk hikayesinde, iki insanın gerçekten bağ kurmasıyla oluşan naif birlikteliğini, doğru yerde yanlış zamanda olmanın anlayışıyla izliyoruz. Türünün kült örneklerinden olan film, yumuşak ve Sıcak bir anlatım sunuyor 

I Am Not An Easy Man 

Kalbinize Dokunacak İlişkiler Üzerine Filmler

Romantik komedinin, cinsiyetçi klişelerle buluştuğu bu yapım, klişelerden uzak ancak etkileyici bir kara mizahla erkek egemen toplum yapısının bir karşıt incelemesi. Film kadın, erkek ilişkilerine ters perspektiften bakarken, bunu ataerkil yapının öğretilerini de alaya alan bir dil üzerinden sunuyor. 

Uğur Bakım
Detay Ustası / Tarantino Reis

Şener Şen Yorumuyla Dillere Pelesenk Olan 5 Şarkı

önceki yazı

Bir Zihin Lunaparkı: Her Şeyi Bitirmeyi Düşünüyorum

Sonraki Yazı

Yorumlar

Yoruma Kapalı.