Gönlümüze taht kuran birçok dizi ve filmde oynayarak dikkatleri üzerine çeken, her projesinde yıldız olmayı başaran, sempatik ve orijinal karakterlerine bayıldığımız Engin Günaydın’dan bahsetmek istiyoruz. Korona izin verirse Ekim’de yeni filmi Azizler‘de izleyeceğimiz Engin Günaydın’ın 5 unutulması güç karakterini bir araya getirdik.

5.Aile Arasında

Aile Arasında (2017) filmi - Sinemalar.com

Esnaflıkla uzaktan yakından alakası olmayan, obsesyonlara sahip ve panik atak krizleri geçiren saf bir avizeci olan Fikret‘in (nam-ı diğer Fiko) hayatı bir anda değişir, kendini bir kız babası olarak komiser rolü yaparken bulur. Engin Günaydın‘ın yeteneğini bir kez daha gözler önüne serdiği filmi şiddetle öneriyoruz.

4.Galip Derviş

Galip Derviş'e sürpriz konuk

Hem obsesif hem de olağanüstü yetenekli bir polis olan Galip Derviş, adeta bir Sherlock Holmes edasıyla her esrarengiz olayı eliyle koymuş gibi aydınlatmaktadır. Algı Eke ve Ersin Korkut‘un da oyunculuklarını sergilediği Galip Derviş, Engin Günaydın’ın oynadığı son dizi olma özelliğine sahiptir.

3.Bir Demet Tiyatro

Oyunculuğu Bıraktığını Açıklayan Engin Günaydın'ın Can Verdiği 11 ...

Yine Engin Günaydın ve yine orijinal bir karakterle karşı karşıyayız. Zabıta İrfan o kadar doğaldı ki yolda yürürken aniden karşımıza çıksa şaşırmayacağımız kadar bizden biriydi. Tüm bunlara karşın antipatik ve sinir bozan tarafı da vardı ama gofrete olan düşkünlüğü her şeyin önüne geçip onu izlenesi kılıyordu. Zaten efsane dizilerimizden olan Bir Demet Tiyatro‘ya Engin Günaydın da karakteriyle renk verdi.

2.Gora

Oyunculuğu Bıraktığını Açıklayan Engin Günaydın'ın Can Verdiği 11 ...

Cem Yılmaz‘ın tartışılmaz en iyi filmlerinin başında gelen Gora‘da dergi editörü beyefendiyi canlandıran kişi Engin Günaydın’dı. Filmde kısa kısa sahnelerde boy gösterse de izleyiciye yeteneğini fark ettirmeyi başarmıştı ki daha sonra Engin Günaydın’ı durdurabilen olmadı. Ülkemizde mizah denince ilk akla gelen isimlerden biri olmayı başardı.

1.Avrupa Yakası

Engin Günaydın: Artık Televizyonda Yokum - Doğru, güvenilir ve ...

Sıra geldi listemizin olmazsa olmazına… Çoğumuz Engin Günaydın’ın ne kadar yetenekli bir oyuncu olduğunu Burhan Altıntop karakteri sayesinde anladık ve diziye 3. sezonda girmiş olmasına rağmen çabucak benimsedik. Öyle ki şu anda bile Avrupa Yakası‘nı bu denli seviyor ve unutamıyorsak en önemli nedenlerinden biri Engin Günaydın‘ın canlandırdığı Burhan Altıntop karakteridir.

Melike Zehra Karadeniz

Hakan: Muhafız’ın Yeni Sezonundan İlk Fragman Yayınlandı

önceki yazı

Gelincik Filminden Teaser Yayınlandı

Sonraki Yazı

Yorumlar

Yoruma Kapalı.