mizahgastesi bardak
İncelemeNetflix

Koskoca 5 Sezonun Ardından Lucifer

0

Birkaç hafta önce 5. sezonunun 2. kısmıyla Netflix’te ekrana gelen fenomen dizi Lucifer, 8 bölümüyle birçok ülkede en çok izlenenler listesine girmeyi başardı. İnsanlığın en çok merak ettiği konulardan biri olan ölüm sonrası yaşamı ve doğaüstü varlıkları eğlenceli bir biçimde ele alan Lucifer, bir taraftan da ölümlülerin dünyalarında gezinen hatta polis danışmanlığı yapan şeytanı konu edinmesiyle sezonlardır oldukça dikkat çekti. Hayal ettiğimiz şeytan figürünün ötesine konumlandırılmış, babasının cehenneme hapsettiği kırgın çocuk imajındaki Lucifer’ı bildiğiniz üzere Tom Ellis canlandırıyor ve aktörün Lucifer rolüne neredeyse biçilmiş kaftan olduğunu söyleyebiliriz.

5. Sezon 2. Kısım

Lucifer 5. sezon 2. kısım Mizah Gastesi

Az önce verdiğimiz genel bilgilerden sonra 5. sezonun 2. kısmını daha spesifik olarak ele almamız gerekirse yine her sezon gibi eğlenceli olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle Tanrı’nın dünyaya gelmesi çoğu izleyiciyi oldukça şaşırttı fakat Lucifer ile babasının aşılmaz sorunları diziyi klişelere boğdu diyebiliriz. Çünkü Lucifer babasıyla sorunlarını çözemediği için birlikte çalıştığı dedektif Chloe Decker ile de mutlu bir ilişkiye başlayamıyor. Bu durum 5 sezondur devam ettiği için de imkansız aşk konusunun fazla uzadığı aşikar. Lucifer’ın Chloe’ye “psikolojik sorunlarım var benim, bir tek sana karşı değil herkese böyleyim, ailemle kötüyüz bilmediğin şeyler var” şeklindeki bayıltıcı konuşması bizi bizden aldı. Fakat asıl şaşırtan Chloe Decker’ın dizinin başından beri süregelen güçlü kadın karakter yapısına ters düşecek şekilde Lucifer’a zaman vermesi ve ondan kopamaması oldu.

Aman sonuçta kaç dizide Tanrı yeryüzüne çocuklarının yanına iniyor olsun o kadar saçmalık dediğinizi duyar gibiyiz özellikle de Tanrı’nın emekli olmak istemesi ve çocuklarının taht savaşına girmesi dizi dünyası için bile kolay rastlanır bir durum değil ama 6. sezonun da çekildiğini düşününce acaba dizi izleyiciyi sıkmadan ve özellikle Tom Ellis’in yarattığı büyüyü kaybetmeden bitirilse miydi diye düşünmeden edemedik. Karar sizin.

Aşağıya Lucifer’ın 5. sezon 2. kısım fragmanını koyduk, iyi seyirler.

Melike Zehra Karadeniz

Unutulmaz Yazarların Sinemaya Uyarlanan 5 Unutulmaz Eseri

önceki yazı

2 Temmuz Vizyondaki Filmler – Sakin Olun!

Sonraki Yazı

Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

Yorumlar

Yoruma Kapalı.