mizahgastesi bardak
Haber

2 Temmuz Vizyondaki Filmler – Sakin Olun!

Evvvvvet beklediğimiz gün geldi. Yeni normalleşmeyle birlikte sinemalar açıldı. Sakin olmanızı istemek çok zor ama hâlâ bir pandemi sürecinde olduğumuzu unutmamanızı istiyoruz. Tamam, çok uzatmadan 2 Temmuz itibariyle vizyondaki filmler, yani alınacak oksijenler neymiş onlara bakalım. Bu sıralamada belirli bir kıstas yoktur.

Hızlı ve Öfkeli 9

8 seridir sakinleşmesine ya da yavaşlamasına imkan vermeden tam gaz devam eden filmin bu kez düşmanı Dom’un geçmişinden geliyor. Justin Lin’i yine bu filmi yönetirken görmek güzel ve düşülen tekrarları görmezden gelerek monoton geçen zamanların hıncını almanız için bu film resmen adrenalin deposu olacaktır. Toplu gruplar sinemada ilk bu filmin biletlerini soracaktır.

Cruella

Ülkede gişede yine yüksek rakamlar görmesini beklediğimiz bu filmin ana karakterini eskilerden iyi bilirsiniz. 101 Dalmaçyalı’da o yavru köpeklerin peşinde koşan Cruella’nın aslında Cruella’ya dönüşüm hikayesini göreceksiniz. Açıkçası sinemanın hakkını verecek bir atmosfer bekliyoruz bu filmde.

Karınca

2019 yapımı yerli Karınca filmimiz de 2 Temmuz’da vizyondaki filmler arasında yerini alıyor. İyi niyetinden doğan kötü bir sonucun pişmanlığını yaşayan orta yaşlı bir adamın hikayesini izliyoruz bu filmde. Nazif Tunç’un yönettiği ve başrolde yer alan Halit Karaata ile yazdığı film “kurumuş boğazım” efekti verebilir.

Salinger Yılım

2 Temmuz’da vizyondaki filmler arasında bir diğer dram filmi olan Salinger Yılım, Joanna Smith Rakoff’un aynı isimli romanından uyarlandı. Bizi 90’lara götürecek film bir edebiyat ajansındaki yeni işine başlayan Joanna’yla empati kurdurtacak.

Undine

SEVGİLİSİ OLANLAR BURAYA BAKIN! Dikkatinizi çekebildiysek hedef kitlesinin sevgililerden olacağını düşündüğümüz bu filme geçelim. Nitekim 2 Temmuz’da vizyondaki filmler arasında tek romantik film bu -dram ekiyle beraber-. Berlin’den Altın Ayı’yla dönmüş bu filmin konusu; terk edilen bir kadının inanışının değişmesi ve o sıradan hayatına giren başka bir erkekle yeniden kararlarını sorgulaması.

Lux Æterna

Yalnızca ismiyle bile merak uyandırmayı başaran film sinema salonlarında birtakım kararsızlıklara yol açabilir. Yine de filmin bir film setinde geçtiğini düşünürsek tek biletle iki film izleme şansını düşünmedik değil. Cadı konulu bir filmin setinde geçen filmin dram ve gerilimle süslendiğini söylememize gerek bile yok. Akşam seanslarında daha iyi gidebileceğini söyleyebiliriz en azından.

Ehrimen: Kanlı Yol

Bu film de aslında Lux Æterna gibi “2 film bir arada” tipi bir film. Akşam seanslarında sinema salonundan zombi gibi çıkan insanların bu filmden çıkmış olabileceğini tahmin edebilirsiniz. Film, bir korku filmi için gidilen bir Anadolu kasabasındaki olayları ele alıyor. Filmin yönetmenliğini 2018’de Koyver Gitsin adlı komedi filmini yöneten Kemal Danacı yapıyor.

Azap

Bir diğer korku filmi 2020 yapımı olup prömiyerini gerçekleştirdiği Sundance’de olumlu tepkiler alan Azap filmi. Bu filmin özellikle gizem ve gerilimi hat safhada tuttuğunu söyleyebiliriz. Yaşlı bir kadının birden ortadan kaybolup yine aynı hızla geri dönüşü ve o kadının kızı ve torununun tüyler ürpertici hikayesi sizin sinemada tüm duyularınızla filme odaklanmanızı sağlayacak.

Hababam Sınıfı Yaz Oyunları  

Senaryosunda son yıllarda büyük çıkış yapan Giray Altınok’un da yer aldığı film, hem salt komedi sevenlerin hem de bu sıcak havalarda bir tatil konseptiyle genel izleyici kitlesini sinemalarda karşılayacak gibi duruyor. İlk hafta bittiğinde yüksek gişeli olacağını tahmin ettiğimiz filmlerden birisi de Hababam Sınıfı Yaz Oyunları. Hababam Sınıfı Yeniden’den sonra bazı kitlelerce tepki almış olsa da yine de seyircisini güldürmeyi hedeflediği için filme karşı her zaman bir pozitif taraf hakim.

Ve 2 Temmuz itibariyle sinemaların açılmasıyla karşımızda olacak vizyondaki filmler böyle. Bu hafta vizyona girecek 3 yerli filmin bir tanesi dram, bir tanesi korku ve bir tanesi komedi filmi olacak. Ama ben yerli filmlerden suç, gerilim ve aksiyon istiyorum diyorsanız buraya tıklamanız yeterli.

Mustafa Sercan Aydın
İçerik Editörü / TDK Amiri

Koskoca 5 Sezonun Ardından Lucifer

önceki yazı

Birbirinden İddialı Müzikal Filmler

Sonraki Yazı

Yorumlar

Yoruma Kapalı.