mizahgastesi bardak
Haber

Nuri Bilge Ceylan’ın Yeni Filmi Kuru Otlar Üstüne, 2022’de İzleyici ile Buluşacak

0

En son Ahlat Ağacı filmine imza atan Nuri Bilge Ceylan; yeni filmi Kuru Otlar Üstüne için hazırlıklara başladı. Film, 2022 yılında izleyici karşısına çıkacak.

Kış Uykusu filmiyle Altın Palmiye kazanan Ceylan; Ahlat Ağacı filmiyle de Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye için yarışmıştı. Kuru Otlar Üstüne filmi bu yıl başında ortaya çıkmış, 12 Punto TRT Senaryo Günleri’nde bu yıldan itibaren her yıl Türkiye sinemasının ustalarından birine verilecek olan “Ustaya Saygı TRT Ortak Yapım Ödülü”ne layık görülen ilk yapım olmuştu.

Ioncinema tarafından paylaşılan bilgilere göre, Nuri Bilge Ceylan’ın heyecanla beklenen yeni filmi 2022 yılında izleyici karşısına çıkacak.

Arte France Cinéma’nın ortak yapımcı olacağı Kuru Otlar Üstüne filminin oyuncu kadrosunda; Deniz Celiloğlu, Merve Dizdar ve Musab Ekici gibi isimler yer alıyor. Filmin çekimlerinin ise önümüzdeki yıl başlanması planlanıyor.

Filmin konusu ise şu şekilde;
Anadolu’da ücra bir köyde zorunlu görevini yaparken, İstanbul’a atanmayı isteyen genç öğretmen Samet; beklediği atama gelmeyince, içerisine hapsolduğu bu renksiz hayattan kaçma umudunu yitirmeye başlar. Ancak kendisi gibi öğretmen olan Nuray ile karşılaşması, karanlık düşüncelerinden ve endişelerinden kurtulmasının yolunu açacaktır.

Ferdi Çelik
Atanamayan Muhabir / Gastronot

Amazon’un İlk Türk Dizisi “Artı” Yapay Zeka Tarafından Yönetilecek

önceki yazı

Bir Zeki Demirkubuz Yalnızlığı: Bulantı

Sonraki Yazı

Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

Yorumlar

Yoruma Kapalı.

Daha Haber