mizahgastesi bardak
Derleme

Reenkarnasyon Konulu Ufkunuzu Açacak 5 Film

0

Reenkarnasyonun var olup olmadığı tüm insanlık tarafından merak edilen ve kimi insanın inandığı kiminin ise saçma bulduğu bir konu. Ölümden sonrası hakkındaki fikirler dinlere göre de şekillendiği için insanlar kendi dinleri reenkarnasyon konusunda ne diyorsa genelde ona inanıyorlar. Peki sizce aynı ruhla farklı bir bedende yeniden var olmak mümkün mü? Bu konu inanan veya inanmayan farketmeksizin tüm insanların ilgisini çektiği için geçmişten günümüze birçok film ve dizi yapıldı ve yapılmaya da devam ediyor. Biz de reenkarnasyonu başarılı bir şekilde işlemiş filmlerden oluşan bir liste oluşturduk. Keyifli okumalar…

I Origins

I Origins (2014) Mizah Gastesi

2014 yapımı filmin yönetmeni Mike Cahill ve başrollerde Àstrid Bergès-Frisbey ve Michael Pitt yer alıyor. Aşkı ve bilimi tek bir çatı altında toplayan filmin afişinde yer alan göz aslında filmin konusu hakkında bilgiler veriyor. Moleküler Biyolog Ian Gray ve arkadaşları her insanın göz bebeği şeklinin farklı olmasıyla ilgili bir araştırma yaparlar ve bu araştırmanın sonucu şaşırtıcıdır.

Cloud Atlas

CLOUD ATLAS (2012) | MİZAH GASTESİ

Matrix üçlemesinin yaratıcıları Wachowski kardeşlerin imzasını taşıyan Cloud Atlas filmi, insanların seçimlerinin geçmişi ve geleceği etkilediğini ve her şeyin birbirine bağlı olduğunu anlatan bir yapım. Geçmişten ve gelecekten kesitlerle farklı dönem ve zamanları izleyiciye anlatarak hikayeyi tamamlayan film 2012 yapımı. Tom Hanks ve Halle Berry‘nin başrolde yer aldığı Cloud Atlas’da oyuncular farklı zamanlardan birçok karakteri canlandırıyor.

Source Code

Source Code- Yaşam Şifresi I Mizah Gastesi

Bir tren kazasının faillerini bulmak için ABD ordusu kaptanı Colter Stevens (Jake Gyllenhaal) görevlendiriliyor ve görevi trendeki patlamadan 8 dakika önce orada bulunan bir yolcunun bedenine girip patlamayı kimin yaptığını bulmak. Böylece faillerin bir sonraki suikast planlarını önlemek hedefleniyor. Bu zorlu mücadelede görevini tamamlamaya çalışan kaptanın yaşadığı zorlukları izlediğimiz filmde, hem duygusal hem de aksiyon dolu dakikalar var. Kesinlikle izlemelisiniz.

Manam

Manam Mizah Gastesi

Hint filmleri sevenler için güzel bir alternatif olacağını düşündüğümüz 2014 yapımı filmde anne ve babasını çocukken kaybeden bir adamın reenkarnasyona inandığı için ebeveynlerinin ruhlarını başka insanlarda aradıyışı anlatıllıyor. Aile bağlarının önemini anlatan filmde çocuk yaşlı bir adam olduğunda bile aile özlemi devam etmektedir. Ailenizle birlikte izleyebileceğiniz bir yapım olan Manam‘ı tavsiye ediyoruz.

Yarının Sınırında

Yarının Sınırında Mizah Gastesi

Film 2014’de vizyona girdi ve başrollerini Tom Cruise ve Emily Blunt paylaşmaktadır. Dünya, telepati yoluyla iletişim kuran uzaylı bir yaratık ordusu tarafından istila altına alınır ve amansız bir mücadele başlar. Hiçbir savaş tecrübesi olmayan halkla ilişkiler memuru Bill Cage ise yaratıklara karşı yapılan bu savaşta intihar görevine gönderilir. Çok geçmeden öleceği bellidir ancak öldüğünde bir zaman döngüsüne girer. Her öldüğünde aynı günü tekrar yaşar. Bu döngüden kurtulmak için yaratıkları yenmenin yolunu bulmak zorundadır.

Melike Zehra Karadeniz

5 Ayrı Platformdan 5 Klasikleşmiş Komedi Filmi

önceki yazı

Netflix’te İzlemeniz Gereken 5 Göçmen Stand Up Komedisi

Sonraki Yazı

Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

Yorumlar

Yoruma Kapalı.

Daha Derleme