mizahgastesi bardak
Ayın YazarıDerleme

Rekorları Altüst Eden 6 Dizi

Yayınlandığı ilk andan itibaren izlenme rekorları kıran 6 diziyi sizler için derledik iyi seyirler.

6)Deli Yürek

Yayınlandığı ilk andan itibaren gerek kadrosuyla gerekse işlediği konuyla resmen bizleri ekranlara kilitledi. Daha önceden yazdığımız detaylı Deli Yürek incelemesine buradan ulaşabilirsiniz.

5)Yaprak Dökümü

Ağzının tadını kaçmasın istediğimiz ama her seferinde ağzının tadı kaçan Ali Rıza Bey ve ailesinin hikâyesini ekranların başında hepimiz kederlenerek izledik. Şu an tekrarları yayınlanan dizinin tekrarları bile en çok izlenenler arasında.

4)Aşk-ı Memnu

Türk dizi tarihinin en unutulmaz, iz bırakan dizilerinden birine geldik sıra. Daha önceden 1975 yılında dizi olarak yayınlansa da, 2008 yılında yayınlandığı kadar ses getirmemişti. Kızların sevgilisi Kıvanç Tatlıtuğ bu dizide en unutulmaz rolü olan Behlül’ü canlandırdı. Ancak Beren Saat‘in Bihter’ini anlatmaya kelimeler yetmez, bir kez daha özlemle anıyoruz.

3)Muhteşem Yüzyıl

2011’de ilk bölümü yayınlanan dizi, Türk dizi tarihinde ilkleri başarmıştı. Gerek edindiği konu, gerek oyunculuklar, gerek kıyafetler ve mekanlar olsun, Türk dizi izleyicisini soluksuz bir şekilde ekrana çekti ve yeni tarih dizilerinin çekilmesine ön ayak oldu. Sadece ülkemizde değil onlarca ülkede milyonlarca izleyiciye ulaşan dizi, kimileri tarafından övgü alsa da kimileri tarafından eleştiri aldı.

2)Kurtlar Vadisi

2003 yılında ilk kez izlemiştik. Her Türk erkeğini derinden etkilemiş bir dizidir. Deli Yürek’e tutuklu kalan izleyici aynı derece de yeterince izleyemedi yani doyamadı. Tam bu anda Osman Sınav tekrardan meydana çıktı ve sazı eline aldı. Deli Yürek dizisinde yarım kalan izleyici kendini bu dizide buldu. Yayınlandığı gün tüm ülkede hayat durdu, izlenme rekorları her hafta tazelendi.

1)Asmalı Konak

2 sezon sürse de, yıllardır iç çekilerek bahsedilen, çekildiği konağın müze olup binlerce kişi tarafından halen ziyaret edilen bir başka dizi herhalde yoktur. Bu başarısı ayrı bir inceleme konusu ancak şunu söyleyebiliriz, Seymen ile Bahar’ın aşkı ve hikâyesi rekor üstüne rekor kırdı. Bu dizi çağ açıp çağ kapadı desek herhalde yanılmayız çünkü uzun süredir taze kana ihtiyaç duyan dizi sektörüne ve bizlere ilaç olmuştu.

Berk Şahingöz
İnceleme Yazar / Mıttar Adayı

Netflix’te İzleyebileceğiniz Efsanevi Filmler

önceki yazı

Okul Tıraşı Filmi, Berlin Film Festivali’nde!

Sonraki Yazı

Yorumlar

Yoruma Kapalı.